Menu

METAL MINE FESTIVAL zamyka skład i ujawnia ostatnich pięciu wykonawców!

METAL MINE FESTIVAL zamyka skład i ujawnia ostatnich pięciu wykonawców!
Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air! Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły! Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku (wydarzenie na Facebooku).

Dzisiaj organizatorzy ujawnili, że do line-upu dołączają trzy polskie i dwa zagraniczne zespoły: PANDRADOR (PL), DYSANGELIUM (CZ), AZELS MOUNTAIN (PL), ARMADA (MEX) oraz ZGROZA (PL).

Dotychczas ogłoszono, że na Metal Mine Festival 2023 zagrają: grecki ROTTING CHRIST (black metal), norweski TAAKE (black metal), portugalska GAEREA (black metal), ukraińska formacja 1914 (blackened death/doom metal), austriacki KARG (post-black metal), niemiecki HERETOIR (post-black metal), DOOMAS (melodic doom/death metal) oraz polskie zespoły: AGRESSIVA69 (industrial rock), BESIDES (post-rock), JARUN (progressive black metal), MEDICO PESTE (black metal), DORMANT ORDEAL (death metal), DEADPOINT (groove metal), BAALZAGOTH (death metal), KALT VINDUR (atmospheric/progressive black metal) i SOTHORIS (blackened death metal), LYRRE (neomedieval metal).

Organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine otworzą się na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kto był ten wie, że miejscówka jest niesamowita. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym
i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu
z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

Wkrótce poinformujemy Was o kolejnych atrakcjach, a na razie obserwujcie profil METAL MINE, dołączcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

PANDRADOR (post-death metal, Polska)

Na scenie od 2015 roku. Muzycy od początku skoncentrowali się na stworzeniu własnej wizji, czego dowodem jest to, że każdy kolejny album prezentuje nieco odmienne spojrzenie na ekstremalny metal. Zespół łączy nowoczesny i mechaniczny post-death metal ze skandynawskim dziedzictwem kulturowym w warstwie lirycznej. Już pod koniec maja br. legendarna wytwórnia Pagan Records wyda nowy studyjny album pod tytułem „Seiðr”, który na tegorocznej edycji MMF zostanie zaprezentowany w całości!

FB: https://www.facebook.com/Pandrador/
BC: https://pandrador.bandcamp.com/music

Dla fanów: Decapitated, Vader

METAL MINE FESTIVAL 2023 Taake
­
DYSANGELIUM (death metal, Czechy)

Death metal z czeskim rodowodem! Grupa wydała już trzy studyjne albumy: "Maniachrist" (2012), "Holykaust" (2014) i" Mohamord" (2019). W koncertowym CV zespół może pochwalić się ponad 200 występami na żywo, w tym także podczas takich imprez jak Brutal Assault, Gothoom Open Air czy Metalgate Czech Death Fest. Szykujcie się na solidną metalową chłostę!

FB: https://www.facebook.com/dysangelium.cz
BC:

Dla fanów: Bleeding Display, Tortharry

METAL MINE FESTIVAL 2023 Taake
­
AZELS MOUNTAIN (pagan black metal, Polska)

Pogański black metal z Dolnego Śląska. Muzyka Azels Mountain jest przepełniona klimatem minionych wieków, natomiast w kompozycjach nie brakuje melodii i agresji. Zespół ma na swoim koncie EP i dwa pełnowymiarowe wydawnictwa oraz niejednokrotnie pojawił się w line-upie znanych festiwal (m.in. Gothoom Open Air, Okult Fest I, Niech Cisza Milczy X czy Black Hole Fest). Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników tradycyjnego black metalu z odniesieniami do pogańskich korzeni.

FB: https://www.facebook.com/Azels-Mountain-252026401640603
BC: https://azelsmountain.bandcamp.com/

Dla fanów: Khors, Kroda

METAL MINE FESTIVAL 2023 Taake
­
ARMADA (death metal, Meksyk)

To meksykańska załoga, która od 2009 roku kroczy death metalową ścieżką. Zespół ma na swoim koncie wyłącznie debiutancki album "Rebellion My Religion” (2014). Ale wkrótce się to zmieni, bowiem latem bieżącego roku ma się ukazać nowy album pod tytułem “Ancient Rite”, który jest promowany singlem „Pyramyds-Teotihuacan”. Możemy być pewni, że azteccy wojownicy udowodnią nam siłę i temperament latynoskiego metalu śmierci!

FB: https://www.facebook.com/wararmada
BC: https://matrecords.bandcamp.com/album/armada

Dla fanów: Prohibitory, Cannibal Corspe

METAL MINE FESTIVAL 2023 Taake
­
ZGROZA (black metal, Polska)

Zespół muzyków udzielających się w formacjach Proch czy Lilla Veneda. Melodyjny black metal zawarty na debiutanckim "Życie to zmysł, o którym zapomniano" (2020) został doceniony przez recenzentów, a formacja miała już okazję wystąpić na kilku festiwalach (m.in. Niech Cisza Milczy Nawet Zimą, Black Waves Fest vol. 7).

„Wgłębiając się w otchłań czeluści, poszukując światła, szukając wciąż swoich nieistniejących ideałów, których nie mamy.”

FB: https://www.facebook.com/zgrozapolishmetalband/
BC: https://zgroza.bandcamp.com/music

Dla fanów: Bethlehem, Solefald

METAL MINE FESTIVAL 2023 Taake


źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.