Menu

METAL MINE FESTIVAL ujawnia kolejnych wykonawców, do składu dołączają cztery nowe zespoły!

METAL MINE FESTIVAL ujawnia kolejnych wykonawców, do składu dołączają cztery nowe zespoły!
fot. press
Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air! Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły! Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku (wydarzenie na Facebooku).Dotychczas ogłoszono, że na Metal Mine Festival 2023 zagrają: grecki ROTTING CHRIST (black metal), norweski TAAKE (black metal), portugalska GAEREA (black metal), ukraińska formacja 1914 (blackened death/doom metal), austriacki KARG (post-black metal), niemiecki HERETOIR (post-black metal) oraz polski BESIDES (post-rock) i JARUN (progressive black metal).

Organizatorzy ujawnili, że do line-upu dołączają:

MEDICO PESTE (black metal, PL)
DORMANT ORDEAL (death metal, PL)
DEADPOINT (groove metal/metalcore, PL)
BAALZAGOTH (death metal, PL)


Organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine otworzą się na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kto był ten wie, że miejscówka jest niesamowita. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu
z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

Wkrótce poinformujemy Was o kolejnych atrakcjach, a na razie obserwujcie profil METAL MINE, dołączcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

­
MEDICO PESTE (black metal, Polska)

MEDICO PESTE - polski black metalowy zespół założony w 2010 roku. W 2011 roku formacja wydał demo, a wkrótce potem debiutancki album „א: Tremendum et Fascinatio”. Debiut krakowskiego ansamblu zaimponował fanom na całym świecie wyrazistym podejściem do black metalu. Kolejne wydawnictwa: „Herzogian Darkness" oraz „ב:The Black Bile” udowodniły klasę zespołu. Tematyka tekstów oscyluje wokół szaleństwa i religii, a psychopatyczny i pełen wściekłości black metal jest przeplatany szeregiem innych wpływów, między innymi awangardą, post-punkiem i muzyką kabaretową.


DORMANT ORDEAL (death metal, Polska)

DORMANT ORDEAL powstał w 2005 roku jako jednoosobowy projekt Radka Kowala, by po trzech latach przeistoczyć się w pełnoprawny zespół. Formacja gra techniczny i dysonansowy death metal. W swoim dorobku mają trzy albumy studyjne oraz wiele udanych koncertów, między innymi u boku Decapitated.


DEADPOINT (groove metal/metalcore, Polska)

DEADPOINT to zespół wywodzący się z Wrocławia. Grupa ma w swoim składzie charyzmatycznego chilijskiego wokalistę - Cristiana Segura. Ich muzyka czerpie z wielu podgatunków: od thrashu, przez groove metal, aż po metalcore. Na swoim koncie mają dwa albumy: "The Art of Deception" (2015) oraz świetnie przyjęty "Devide of Solemn Rot" (2021).


BAALZAGOTH (death metal, Polska)

BAALZAGOTH - polski zespół grający death metal, solidnie doprawiony black i doom metalem. W maju 2022 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Morbid Persecutions", która zebrała wiele pozytywnych opinii i pozwoliła zespołowi dzielić scenę m.in. z Ancient Rites czy Batushka. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nowy album.

źródło: Metal Mine Festival

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.