Menu

THE SATURDAY TEA WARSZAWSKIE TRIO POWRACA Z NOWYM SINGLEM "SIELSKIE MOORE"

THE SATURDAY TEA WARSZAWSKIE TRIO POWRACA Z NOWYM SINGLEM "SIELSKIE MOORE"
"Sielski Moore" to nowe nagranie od The Saturday Tea. Singiel jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej osobliwych pomysłów realizowanych przez warszawski zespół, który nie unika eksperymentów. Utwór jest swego rodzaju próbą połączenia stylu gry na gitarze Johna Faheya z ścieżką dźwiękową do telewizyjnych programów popularnonaukowych. Mimo tej dość śmiałej koncepcji, w piosence nie zabrakło sennej przebojowości, którą można spokojnie uznać za cechę charakterystyczną muzyki grupy.

The Saturday Tea to zespół psych-rockowy z Warszawy.

Grupa, założona przez przyjaciół z dzieciństwa, jest w niekończącej się pogoni za chwytliwymi melodiami i oryginalnym brzmieniem. Ich zestaw narzędzi jest skromny: wokale, gitary, wzmacniacze i perkusja.

Charakterystyczny styl zespołu można było już dostrzec na ich debiutanckiej EP-ce „This Is Over” (2012), która szybko stała się popularna na polskiej scenie alternatywnej. Kolejna płyta -„Shindig” (2014) poszerzyła ich zasięgi a drugi album „Quicksilver Dreams” (2019) ugruntował pozycję jednego z najbardziej interesujących zespołów gitarowych w Polsce.

Grupa miała okazję zaprezentować swoją twórczość na scenach zarówno w kraju (OFF Festival, Open’er, Soundrive) jak i za granicą (SXSW w Teksasie)

Skład zespołu: Jan Wiśniewski (gitara/wokal), Aleksander Makowski (gitara/wokal), Antoni Orłoś (perkusja).

Dyskografia: This Is Over (2012), Shindig (2014), Quicksilver Dreams (2019).

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.