Menu

Bringing Back The Feel - nowy singiel i video islandzkiej grupy Árstíðir!

Bringing Back The Feel - nowy singiel i video islandzkiej grupy Árstíðir!
fot. Lisa Nowinski
Árstíðir, eklektyczne trio z Reykjavíku wraca z nowym singlem i teledyskiem, zwiastującymi nowe muzyczne podejście zespołu w 2023 roku.

Bringing Back The Feel spełnia obietnicę zaklętą w tytule. Teledysk, stworzony z przymrużeniem oka, zachęca odbiorcę do potupania nóżką, zagwizdania i uśmiechu. Wrzuć zabawny taniec na TikToka, lub zadzwoń do sąsiadów i powiedz, że ich kochasz!

Razem z innymi utworami z nadchodzącego albumu Blik (wydawnictwo zaplanowano na maj 2023), piosenka Bringing Back The Feel zrodziła się w 2020 roku, podczas kilku intensywnych miesięcy pandemicznej izolacji, którą przechodził świat. Obdarci z rozrywek, z palącą potrzebą zabicia czasu, członkowie zespołu wynieśli się na wyżyny kreatywności. Bezprecedensowa fala muzyki spłynęła przez ich ręce na struny gitar i klawisze pianina. Pośród wiru stworzonych piosenek, lśnił ten diament - Bringing Back The Feel.

Pośród wulkanów

Fundamentem muzyki zespołu Árstíðir jest chemia pomiędzy jego członkami - Daníelem, Gunnarem i Ragnarem (który wielokrotnie koncertował w Polsce z solowym projektem Ragnar Ólfsson), oraz wspólna pasja do harmonii wokalnych. Ich piosenki, które są popowe u podstaw, charakteryzują się porywającymi refrenami, otoczonymi łagodnymi, czasem zaskakującymi aranżacjami. Nie bojąc się eksperymentować, grupa ma na koncie kolaboracje z artystami takimi jak Ólafur Arnalds, czy Magnús Þór Sigmundsson, legendą islandzkiej muzyki, z którym to nagrali dwa albumy, a także Anneke Van Giersbergen, ich ukochaną partnerką z dawnych, koncertowych czasów.

Tuż przez zejściem z koncertowej ścieżki z której panowie zostali zepchnięci przez pandemię, komisja złożona z Toma Waitsa, Roberta Smitha (The Cure) i Beth Gibbons (Portishead) ukoronowała album zespołu - Nivalis - tytułem 'Indie album of the year' podczas Independent Music Awards w 2019 roku. Pandemia była świadkiem napisania i nagrania przez trio ponad 30 nowych utworów, które uformowały dwie siostrzane płyty Pendúll i Blik. Ta druga zawiera najbardziej komercyjne piosenki napisane przez grupę do dziś, które skłaniają słuchacza, by ten bez zwłoki dopił swój gin z tonikiem i śmiało uderzył na parkiet.

Nowy singiel, Bringing Back The Feel, jest tego idealnym przykładem, i niesie zapowiedź nowości, jakie zespół szykuje dla nas w Árstíðir-landzie w 2023.

Bringing Back The Feel - premiera już 25 listopada 2023 roku!

żródło: Promocja w Polsce: Borówka Music.

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.