Menu

IDLES PO PIĘCIU LATACH OD WYDANIA DEBIUTU UKAŻE SIĘ "FIVE YEARS OF BRUTALISM"

IDLES PO PIĘCIU LATACH OD WYDANIA DEBIUTU UKAŻE SIĘ "FIVE YEARS OF BRUTALISM"
fot. Tom Ham
IDLES - Joe Talbot, Mark Bowen, Lee Kiernan, Adam Devonshire i Jon Beavis - ogłaszają dziś szczegóły dotyczące reedycji ich przełomowego debiutanckiego albumu „Brutalism”. "Five Years of Brutalism” ukaże się w piątek 9 grudnia nakładem Partisan na limitowanym, wiśniowo-czerwonym winylu z alternatywną grafiką. Cyfrowy pakiet będzie zawierał cały set nagrany podczas ich sekretnego porannego występu na scenie BBC Introducing podczas tegorocznego festiwalu Glastonbury.

Zespół udostępnia dziś ulubiony utwór fanów „1049 Gotho”.

„Brutalism” został pierwotnie wydany w marcu 2017 roku, przewyższając oczekiwania muzyków i stając się jednym z najważniejszych debiutanckich albumów dekady.


Po wcześniejszym wydaniu dwóch kultowych EP-ek: „Welcome i „Meat”, to właśnie „Brutalism” pchną IDLES w centrum uwagi. Jednym z centralnych tematów albumu było podkreślenie roli kobiet w życiu wokalisty Joe Talbota. W trakcie nagrywania płyty, po długiej chorobie, stracił matkę, co jest świadectwem jego doświadczeń związanych z żałobą i ewentualną odbudową. Oryginalna okładka albumu zawiera zdjęcie matki obok rzeźby stworzonej przez Talbota i jego ojca. Limitowana edycja 100 LP została wydana w październiku 2017 r. z prochami matki Talbota wtłoczonymi w winyl. Mówiąc dalej o albumie, Talbot pisze;


"To, co zaczęło się jako płyta nagrobna pobłażliwości i niepokoju, stało się długą podróżą piękna, przebaczenia i wdzięczności. Nie wiedzieliśmy, że to nie tylko nagrobek, ale fundamenty, które budujemy, dla domu wypełnionego po brzegi kochającymi istotami ludzkimi. Tak bardzo Wam dziękuję"


W ciągu 5 lat od wydania „Brutalim”, IDLES osiągnęli tak wiele. Ich debiutancki krążek trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt, a zespół wyprzedał wszystkie bilety na koncerty i występy na festiwalach na całym świecie. Następca, „Joy as an Act of Resistance”, ugruntował pozycję zespołu w świadomości Brytyjczyków (i nie tylko) i utorował drogę do kolosalnego „Ultra Mono" - pierwszego brytyjskiego albumu nr 1. Zeszłoroczny "CRAWLER" rozszerzył swoje brzmienie o bardziej melodyjne i introspektywne piosenki. Na każdym kroku zespół zdobywał wielu oddanych zwolenników - od wczesnych przerw w działalności, które zapewnił im Steve Lamacq i BBC 6 Music, poprzez niezależny obieg muzyki na żywo, aż po wściekłą społeczność AF Gang - ta ostatnia wyprodukowała film fabularny zatytułowany "Don't Go Gentle: A Film About IDLES" wydany na całym świecie i pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.