Menu

WHITE LIES PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN Z ROZSZERZONEJ WERSJI ICH OSTATNIEGO KRĄŻKA "BREAKDOWN DAYS"

WHITE LIES PREZENTUJE KOLEJNY ZWIASTUN Z ROZSZERZONEJ WERSJI ICH OSTATNIEGO KRĄŻKA "BREAKDOWN DAYS"
fot. Charles Cave
Zespół White Lies prezentuje „Brekdown Days”. Nowy wcześniej niepublikowany utwór zwiastuje wydanie rozszerzonej wersji, o cztery nowe kompozycje, ich ostatniego krążka „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się w formie cyfrowej 21 października pod szyldem wytwórni [PIAS]. Album został pierwotnie wydany w lutym tego roku.


"Breakdown Days" został napisany w trakcie pierwszego lockdownu. Piosenka odzwierciedla mój nastrój w tamtym czasie. Nie mogąc koncertować ani pracować, czułem się uwięziony na wiele sposobów. Tekst jest o tęsknocie za dotarciem do swoich problemów, ale ponieważ mieszkasz razem z kimś, w bliskim sąsiedztwie, oznacza to, że nie możesz całkowicie stracić panowania nad sobą! Zawsze lubię ubierać dość mroczne teksty w popowe piosenki i uwielbiam ten kontrast w tym utworze" - mówi Harry McVeigh.


Nagrywany w studiach Sleeper i Assault & Battery w zachodnim Londynie, album powstał we współpracy z Edem Bullerem, który pracował nad wieloma ich krążkami, w tym debiutanckim „To Lose My Life…", oraz Claudiusem Mittendorferem (Weezer, Panic! At The Disco).

White Lies to prawdopodobnie jeden z największych zespołów gitarowych w Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek zespołu „Five” z 2019 r. zdobył bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych, a zwieńczeniem sukcesu była wyprzedana trasa po Wielkiej Brytanii.
White Lies to: Harry McVeigh (wokal / gitara), Charles Cave (bas) & Jack Lawrence-Brown (perkusja).

Lista utworów na wydaniu bonusowym jest następująca:
1. Am I Really Going To Die

2. As I Try Not To Fall Apart

3. Breathe

4. I Don’t Want To Go To Mars

5. Step Outside

6. Roll December

7. Ragworm

8. Blue Drift

9. The End

10. There Is No Cure For It

11. Trouble In America*

12. What If We’re Bad Together *

13. Staring At The Sun *

14. Breakdown Days *

Bonus tracks *

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.