Menu

Black Sabbath: Heaven And Hell i Mob Rules. Reedycje z Dio w wydaniach deluxe

Black Sabbath: Heaven And Hell i Mob Rules. Reedycje z Dio w wydaniach deluxe
Od dawna wyczekiwane reedycje dwóch pierwszych płyt Black Sabbath z Ronnie James Dio wreszcie ujrzą światło dzienne!

BLACK SABBATH

'HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION'
Premiera: 4 listopada

'MOB RULES: DELUXE EDITION'
Premiera: 18 listopada

Obydwa albumy będą dostępne w wersjach 2LP lub 2CD.

Ronnie James Dio dołączył do Black Sabbath jako wokalista w 1979 roku idealnie wpisując się swoim niezwykłym tenorem w ostre riffy i mroczny klimat Black Sabbath. Ten skład zespołu jest dziś absolutną klasyką rocka i metalu, a dwie pierwsze płyty które muzycy nagrali: 'Heaven And Hell' i 'Mob Rules' są dziś uważane za kamienie milowe muzyki.

BMG oddaje cześć wielkiej spuściźnie tego krótko istniejącego składu i wydaje ponownie w wersjach deluxe obydwa albumy wzbogacając je o materiał dodatkowy. 'Heaven And Hell: Deluxe Edition' ukaże się 4 listopada, a 'Mob Rules: Deluxe Edition' 18 listopada. Obydwie albumy będą dostępne w wersjach 2LP lub 2CD.

'Heaven And Hell: Deluxe Edition' to album z nowym masterem z 2021 roku, a na płycie drugiej pojawią się m.in nigdy niepublikowana wersja mono 'Lady Evil' pochodząca z 7 calowego singla oraz takie rarytasy jak m.in. koncertowe wersje ‘Children Of The Sea’ i ‘Die Young’ nagrane w 1980 roku w Hartford (USA), czy ‘E5150’ i ‘Neon Knights’, które pojawiły się na limitowanym wydaniu z 2007 roku ‘Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon’.

Nagrany oryginalnie w 1981 roku ‘Mob Rules’ pojawi się jako wydanie deluxe z nowym masterem (z 2021 roku) i drugą płytą, na której będzie cały (!) koncert z 1982 roku oraz inne wykonania koncertowe ‘Neon Knights’, ‘Heaven And Hell’ i ‘Voodoo’.

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.