Menu

Ruszył najlepszy festiwal na końcu świata - CieszFanów Festiwal

Ruszył najlepszy festiwal na końcu świata - CieszFanów Festiwal
fot. Marcin Trzpiot
Zakończył się pierwszy dzień CieszFanów Festiwalu. Do Cieszanowa, niewielkiego podkarpackiego miasteczka, w którym na co dzień mieszka zaledwie półtora tysiąca osób przyjechało cztery tysiące fanów rocka. A to dopiero pierwszy dzień tego rockowego święta. Tysiące festiwalowiczów są ciągle w drodze na koncerty, które potrwają do późnych godzin sobotnich i zakończą się 20 sierpnia

Na uczestników festiwalu czeka jeszcze 21 koncertów - w tym takich gwiazd sceny muzycznej, jak Organek, Pidżama Porno czy KSU. Szykuje się też wyjątkowy powrót po ośmioletniej przerwie - zespołół Blenders i ich hit “Czarny ciągnik”.

Historia cieszanowskich festiwali

CieszFanów Festiwal to następca tak cenionych cieszanowskich festiwali, jak Breakout i Cieszanów Rock Festiwal. Od trzech edycji organizatorzy zrewolucjonizowali festiwal dzięki czemu stał się on jedną z największych imprez rockowych, odbywających się obecnie w Polsce.
Na przysłowiowym końcu świata, organizujemy wydarzenie na które jadą tysiące osób z całej Polski, przybywają tu dla klimatu, ludzi i muzyki - mówi Marcin Piotrowski dyrektor promocyjny festiwalu.


Nie tylko muzyka

Przestrzeń festiwalową wypełnia nie tylko muzyka. W namiocie Otwarte Głowy codziennie można porozmawiać z artystami występującymi na cieszanowskiej scenie, towarzyszą im też liczne debaty i dyskusje. Rozmowy dotyczą również ekologii np. debaty z przedstawicielami Operacji Czysta Rzeka, czy rozmowy o kryzysie uchodźczym z okazji przypadającego na 19 sierpnia Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, a to właśnie Cieszanów w momencie wybuchu wojny w Ukrainie stał się jednym z najaktywniejszych centrów pomocowych.

Festiwal to wyjątkowe święto miłości międzyludzkiej i pokoju, wypełnione tysiącami kolorowych, rozbawionych ludzi. Bilety jednodniowe i karnety dostępne są w kasach biletowych w Cieszanowie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, MiG Cieszanów przy współpracy z agencją Hip Hip Hura

źródło: Marcin Piotrowski

Galeria

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.