Menu

30-ta rocznica wydania albumu „Dirt” od Alice In Chains

30-ta rocznica wydania albumu „Dirt” od Alice In Chains
fot. Rocky Schenck
Columbia Records oraz Legacy Recordings prezentują specjalne wydania albumu „Dirt” na podwójnych winylach, z remasterowanymi nagraniami, które ukażą się 23 września.

Oryginalnie wydany 29 września 1992 roku album Alice In Chains, jest ich drugim studyjnym krążkiem. Dzięki niemu umocnili swoją pozycję liderów muzyki alternatywnej prosto z północno-zachodniego wybrzeża Pacyfiku. Album pokrył się multiplatyną i był to ostatni materiał, jaki panowie nagrali w oryginalnym składzie: Jerry Cantrell (gitara i wokal), Sean Kinney (perkusja), Mike Starr (bas) i Layne Staley (główny wokal).
Sesja nagraniowa do „Dirt” rozpoczęła się wiosną 1992 roku, a zespół ponownie nawiązał współpracę z producentem Davem Jerdenem, który w 1990 roku stworzył ich debiutancji album „Facelift”. Alice In Chains zaskoczyli wszystkich tworząc jeden z najlepiej sprzedających się płyt w ich karierze. Album „Dirt” zadebiutował na 6. miejscu na Billboardzie i pozostał na liście najlepiej sprzedających się płyt przez kolejne 2 lata.
Rocznicowa edycja albumu ukaże się w dwóch wersjach: na dwóch czarnych oraz dwóch żółtych winylach.

Tracklista „Dirt”:

LP 1
Strona A
1. Them Bones
2. Dam That River
3. Rain When I Die

Strona B
1. Down in a Hole
2. Sickman
3. Rooster

LP 2
Strona A
1. Junkhead
2. Dirt
3. God Smack
4. Untitled

Strona B
1. Hate To Feel
2. Angry Chair
3. Would?
Pobierz jako

źródło: Sony Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.