Menu

EDITORS PREZENTUJE REMIX "HEART ATTACK"

EDITORS PREZENTUJE REMIX "HEART ATTACK"
Editors zaprezentowali remiks swojego najnowszego singla "Heart Attack" autorstwa znanego berlińskiego producenta techno i rezydenta Berghain - Phase Fatale. Zremiksowanie utworu jest następstwem niedawnego powrotu zespołu i ogłoszenia o dołączeniu do składu zespołu nagrodzonego Ivor Novello kompozytora i producenta Benjamina John Powera, znanego jako Blanck Mass.

Remiks sygnowany przez Ostgut Ton, Phase Fatale, wchłania pulsującą intensywność oryginału, jednocześnie wykorzystując moc nocnego życia Berlina, by stworzyć sześć minut industrialnego, gotowego na parkiet techno. Podobnie jak w przypadku oryginału, utworowi towarzyszy teledysk pionierskiego reżysera i artysty wizualnego Felixa Geena, który wykorzystał przełomową technologię sztucznej inteligencji do stworzenia koszmarnie dystopijnej oprawy wizualnej.


"Chcieliśmy, żeby ktoś przeniósł „Heart Attack” na parkiet klubowy. Jako fani industrialnego EBM Techno w stylu Phase Fatale pomyśleliśmy, że z mrocznymi elementami utworu będzie to świetna synergia" - wyjaśniają Editors.

"Zazwyczaj, kiedy tworzę teledysk, staram się wczuć w piosenkę i znaleźć obraz, który najwyraźniej z nią rezonuje. Od niedawna w swoich teledyskach wykorzystuję sztukę generowaną przez AI. Jest to stosunkowo nowa technologia, ale jej rozwój cały czas przyspiesza. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie jej potencjał, by całkowicie zrewolucjonizować proces tworzenia obrazu. Obecnie myślę o pracy z AI jak o współpracy z szalonym autorem, który wziął za dużo LSD. Z pewnością jest to dość interesujące być zabranym w psychodeliczną podróż przez komputer, który widział za dużo” - tak o obu teledyskach mówi Felix Geen.

Współpracując wcześniej z Editors, jako producent szóstego albumu „Violence”, Benjamin John Power dołącza do Smitha, Justina Lockey'a, Elliotta Williamsa, Russella Leecha i Eda Lay'a i rozpoczyna kolejny rozdział zespołu, który nigdy nie stał w miejscu pod względem twórczym. Mówiąc o tej zmianie, wyjaśnia: „Po pięciu latach owocnej współpracy, dołączenie do Editors wydawało się bardziej naturalną koleją rzeczy niż decyzją, którą trzeba było podjąć. Wiemy, że dobrze nam się razem pracuje, mamy podobne podejście twórcze i jesteśmy bardzo bliskimi przyjaciółmi. Bycie częścią 'twórczego konglomeratu' to coś, czego nie doświadczyłem od jakiegoś czasu, więc bycie częścią czegoś większego, co działa w ten sposób, jest zarówno wyzwalające jak i ekscytujące”.

"Heart Attack" rozpoczyna kolejną erę jednego z najbardziej intrygujących i trwałych zespołów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się płyt, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room” znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. Podczas ostatniej trasy koncertowej Editors zagrali swój największy jak dotąd koncert w Wielkiej Brytanii w OVO Arena na Wembley w 2020 r., co świadczy o ich stale rosnącej popularności. Równie imponujące sukcesy odnieśli za oceanem, regularnie wyprzedając trasy koncertowe i występując na najważniejszych festiwalach w Europie i poza nią. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do ciągłego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowej wizji. Jeśli "Heart Attack" jest czymś, co może być dowodem, kolejny rozdział zapowiada kontynuację tego trendu.

Już niebawem grupa Editors wyrusza w letnią trasę po Europie. 12 sierpnia wystąpi w roli headlinera na gdańskim festiwalu United Arts Festival, a 12 października zawita do Krakowa (Club Studio).

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.