Menu

Czy Simon McBride to nowy wirtuoz gitary? Utwór „High Stakes” zapowiada album Simona McBride „The Fighter”.

Czy Simon McBride to nowy wirtuoz gitary?  Utwór „High Stakes” zapowiada album Simona McBride „The Fighter”.
Ian Gillan z Deep Purple uważa, że Simon McBride jest jednym z najlepszych gitarzystów świata. Simon pochodzi z Belfastu w Irlandii Północnej, miejsca, w którym rozbrzmiewają najlepsze tradycje muzyczne i z którym związane są tacy legendarni artyści jak Gary Moore, Rory Gallagher, a także Thin Lizzy, Stiff Little Fingers i oczywiście U2.

Podczas trasy koncertowej, w ramach której Simon i jego zespół zagrali 30 koncertów w 35 dni (bez inżyniera dźwięku, kierowcy i tour managera), muzyk przykuł uwagę wytwórni. McBride usłyszał wyzwanie „Pokaż nam, co masz” i swój jedyny dzień wolny podczas trasy spędził na przesłuchaniu w studio. Nie tylko przekonał do siebie ludzi z wytwórni, ale zrobił na nich ogromne wrażenie.

Owocem nawiązanej współpracy jest album, który ukaże się 27 maja. Nagrany w legendarnym studio Chameleon w Hamburgu, „The Fighter”, ma wszystko, czego potrzebuje rockowa płyta. Kiedy słucha się tego albumu, można zadać sobie pytanie, dlaczego Simon nie został jeszcze uznany za jednego z mistrzów gitary. Może zabrakło właśnie tego nowego albumu z genialnymi riffami, chwytliwymi melodiami i ogromem energii.

źródło: MYSTIC PRODUCTION

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.