Menu

Spektakl pt. "Człowiek za dużo myślący"

Spektakl pt. "Człowiek za dużo myślący"

Twórcami spektaklu są dwie młode, wrocławskie grupy artystyczne: zespół Katedra oraz teatr S-Tworzywo. Awangardowa muzyka w stylu rocka progresywnego połączy się z oryginalnym teatrem pantomimicznym. To będzie niezwykła sztuka, którą artyści wyrażą swoje prawdziwie przeżywane rozterki. Stymulować będzie wszystkie zmysły widza i słuchacza. Śmiało można powiedzieć, iż będzie to wydarzenie na skalę naszego kraju praktycznie niespotykane.

Trzon spektaklu "Człowiek za dużo myślący"stanowi dziesięć kompozycji muzycznych ułożonych w jedną historię. Teksty, dźwięki, melodie, a także działania aktorów są zobrazowaniem myśli, które pojawiają się w głowie pewnego Człowieka. Bohater opowieści to Hamlet "współczesny" - wiele rozważa, lecz niewiele działa. To historia idealisty, który mierzy się z dzisiejszą rzeczywistością. Poszukuje jakiejś prawdziwej wartości mogącej wypełnić jego życie, rzuca się kolejno w miłość, sztukę i pracę, lecz we wszystkich tych aspektach ponosi porażkę. Spektakl stawia pytanie, czy w tym, coraz bardziej schematycznym świecie, jest jeszcze miejsce dla pasji, dla sztuki, dla "romantyzmu"? To też opowieść o samych wykonawcach spektaklu - myśli w nim zawarte są ich myślami, oni wszyscy są wszak "ludźmi za dużo myślącymi"...

Zespół Katedra w stolicy województwa dolnośląskiego działa już od 6 lat i ma stałych odbiorców. Na koncie zespołu jest wiele osiągnięć, w tym nagrody główne na festiwalach: Fama Festiwal, Grechuta Festival, Studencki Festiwal Piosenki; wydanie świetnie recenzowanego, debiutanckiego albumu "Zapraszamy na łąki" w 2015 roku, oraz zawarcie utworu "Kim jesteś?" na płycie Minimax PL 6 (2011 r.) wydanej przez red. Piotra Kaczkowskiego pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia.

Teatr S-Tworzywo to wciąż rozwijająca się i poszerzająca swoje grono grupa młodych ludzi, studentów i animatorów kultury działających we Wrocławiu.
Grupa teatralna uczestniczyła, z sukcesami w wielu przeglądach, konkursach i projektach teatralnych w Polsce.

Spektakl pt. "Człowiek za dużo myślący".
Zespół Katedra + Grupa Teatralna S-Tworzywo
Data: 13 maja 2016 Godz.: 19:00
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, WROCŁAW
Bilety w cenie:
do 10.04.2016 - 15 zł
po 10.04.2016 - 20 zł
w dniu spektaklu - 25 zł

Do nabycia:
8MERCH: http://katedra.8merch.com/bilet_na_spektakl_czlowiek_za_duzo_myslacy-id8451
BILETOMAT: https://www.biletomat.pl/en/teatry/spektakl-pt-czlowiek-za-duzo-myslacy-3717/

Fanpage na Facebooku Zespołu Katedra: https://www.facebook.com/katedrawroc/
Fanpage na Facebooku Grupy S-Tworzywo: https://www.facebook.com/stworzywo/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/584948378321025/
Zapowiedź spektaklu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Y0GmME_CLjk
Katedra - Wicher wieje (official video): https://www.youtube.com/watch?v=4VvMYe-rT0k

Katedra, S-Tworzywo, Klub Firlej oraz HPG Promotion Group
Pozdrawiam,
Jurek Hippmann

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.