Menu

Depeche Mode powracają z nowym albumem i trasą koncertową

Depeche Mode powracają z nowym albumem i trasą koncertową
fot. Anton Corbijn
Depeche Mode pozdrawia z Berlina! Grupa zorganizowała specjalne wydarzenie, na którym ogłosiła, że szykuje się do premiery nowego albumu i światowej trasy koncertowej. „Memento Mori Tour” będzie wspierać nadchodzący 15. album studyjny zespołu, „Memento Mori”, który ukaże się wiosną 2023 roku.

Zrywając z tradycją, Dave Gahan i Martin Gore ujawnili dzisiaj, że zorganizowana przez Live Nation trasa rozpocznie się 23 marca specjalną serią koncertów w arenach Ameryki Północnej. Od 16 maja zespół będzie odwiedzał europejskie stadiony, zatrzymując się w tak kultowych miejscach, jak Stade de France w Paryżu, Stadion Olimpijski w Berlinie, Stadion San Siro w Mediolanie i Stadion Twickenham w Londynie.

Martin Gore komentuje „Memento Mori”: „Pracę nad tym projektem rozpoczęliśmy na początku pandemii, jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że właśnie tego by chciał, a to naprawdę nadało projektowi dodatkowego znaczenia”. Dave Gahan dodaje: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby wkrótce się nim z wami podzielić i zaprezentować go na żywo na nadchodzących koncertach”.
„Memento Mori Tour” będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode — pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnie tournée, „Global Spirit Tour 2017-2018”, było jak dotąd najdłuższą i jedną z najbardziej dochodowych tras zespołu. Depeche Mode zagrali dla ponad 3 milionów fanów na 130 koncertach w Europie i Ameryce Północnej.

„Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode i kontynuacja docenionego przez krytyków albumu „Spirit” z 2017 roku, który osiągnął 1. miejsce w 11 krajach i znalazł się w pierwszej piątce w ponad 20 innych. „Memento Mori” ujrzy światło dzienne wiosną 2023 roku.
Depeche Mode sprzedali ponad 100 milionów płyt i zagrali dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie. Dziś wciąż są ewoluującą i niezwykle wpływową siłą muzyczną. „Memento Mori” reprezentuje otwarcie najnowszego rozdziału niezrównanej i nieprzerwanej spuścizny ponadczasowej grupy.
Pobierz jako

źródło: Sony Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.