Menu

Andrzej Citowicz wydaje nowy album

Andrzej Citowicz wydaje nowy album
fot. facebook
Andrzej Citowicz - urodzony w Wałbrzychu, mieszkający od 15 lat w Kairze (Egipt), kompozytor i gitarzysta, powraca po 3 latach ciszy, z kolejnym solowym albumem, tym razem pod szyldem "Citovitz And The Fireflies of February".

Muzyk, znany ze współpracy z wytwórnią Down Boys Records, należącą do gitarzystów amerykańskich gigantów rocka stadionowego - grupy Warrant - ponownie wrócił do instrumentalnego grania w oparciu o sprawdzone patenty, którymi zasłynął podczas współpracy z Amerykanami, tudzież podczas kolejnych wydawnictw wydawanych pod skrzydłami Ancient Dreamland Productions. Album "Misery Loves Company" to 20 instrumentalnych utworów, opowiadających historię ostatnich lat z życia Andrzeja, jego zmagań z codziennością, opisanych właśnie dźwiękami gitary.

Na albumie znajdziemy utwory odnoszące się stylistycznie do wszystkich inspiracji muzycznych Andrzeja (Bon Jovi, Def Leppard, Dire Straits).
Andrzej Citowicz postawił przed sobą zadanie wyprodukowania albumu, co - jak na typowy home recording - robi spore wrażenie.

W czasach w których do stworzenia szczerego, przepełnionego emocjami i solidnego produkcyjnie albumu nie potrzebne jest Abbey Road - artysta stawia na organiczność brzmienia każdej z kompozycji, nadając im często nieszablonowy kształt, wychodzący daleko poza schemat: "zwrotka, refren, mostek, solo."

Andrzej Citowicz do współpracy przy albumie zaprosił znanego z działdowskiej formacji Transtime basistę Patryka Szymańskiego, który na przestrzeni ostatniej dekady wspierał artystę w poprzednich poczynaniach solowych. Muzycy współdziałali również w międzynarodowym projekcie T.A.C.E. Project. Album będzie dostępny do odsłuchania w sieci. Artysta przewidział również wypuszczenie limitowanej wersji albumu w postaci materialnej - tj. płyty CD. Płyty dostępne będą bezpośrednio po kontakcie z wykonawcą.

Płyta, przedpremierowo, do udslychania na YouTube pod tym adresem:

https://youtube.com/playlist?list=PL7KjuV2lXI3guaOmhK-WHRUlYYFfS-GgK

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.