Menu

Gitarowy Rekord Świata 1 maja na Wrocławskim Rynku

Gitarowy Rekord Świata 1 maja na Wrocławskim Rynku
Nie tylko Borysewicz, ale też Torres, Baron i Balcar... Znane gitarowe rodziny pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata. Rusza konkurs na rodzinne zdjęcie

Gitarowy Rekord Świata łączy pokolenia. W tym roku do największej orkiestry gitarowych entuzjastów z Polski i Europy dołączą znane muzyczne rodziny. 1 maja na wrocławskim Rynku zapowiedzieli się już m.in. Jose Torres z synem Filipem i znany z zespołu Afromental Aleksander Baron z ojcem – znakomitym saksofonistą jazzowym - Piotrem Baronem. Zagra także Maciej Balcar z synem. Organizatorzy ogłosili konkurs na najlepsze rodzinne zdjęcie i zachęcają do wspólnego międzypokoleniowego grania we Wrocławiu.

Rodzinne grupy gitarowe to wielka tradycja imprezy. Od pierwszej edycji do Rekordu dołączają całe pokolenia gitarzystów i gitarzystek. Weterani pamiętający pierwszą odsłonę festiwalu dziś przyjeżdżają do Wrocławia z własnymi dziećmi. – W tym roku zagramy już po raz dwudziesty. Tysiące gitarzystów przybędzie do Wrocławia, aby doświadczyć frajdy ze wspólnego grania. Stanowimy wielką gitarową rodzinę, dlatego szczególnie gorąco zapraszamy w tym roku właśnie rodziny, w których muzyka i muzykowanie jest obecne nie tylko przed Rekordem, ale i na co dzień – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy. 1 maja na wrocławskim Rynku zagrają m.in. Jose Torres z synem Filipem oraz znany z zespołu Afromental Aleksander Baron z ojcem – saksofonistą jazzowym - Piotrem Baronem, wokalista grupy „Dżem” Maciej Balcar z synem. Do orkiestry dołączy również Oskar Worgacz, który w 2009 roku jako 3,5 letni gitarzysta zagrał na scenie razem z muzykiem Deep Purple, Steve’em Morsem. Jak co roku będą gwiazdy polskiej gitary min. Jan Borysewicz, Marek Raduli i Mietek Jurecki.

Organizatorzy zachęcają, aby dołączać do Rekordu całymi rodzinami, a także do udziału w konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcie gitarowej rodziny wykonane podczas Gitarowego Rekordu. Zdjęcia należy przesyłać do 30 kwietnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub opublikować w social mediach, oznaczając profil Gitarowego Rekordu Świata oraz Leszek Cichoński – Workshop i dodając hashtag #gitarowerodziny. Najlepsze fotografie nagrodzone zostaną zestawami gitarowych gadżetów.
Podczas 20. edycji imprezy na rodziny czekać będzie szereg atrakcji – w Strefie Gitarowego Krasnoludka będzie można m.in. pomalować twarz w gitarowe motywy i nauczyć się grać na ukulele. Nie zabraknie wspólnego śpiewania dziecięcych hitów z bajek Disneya i Akademii Pana Kleksa. Dorośli będą mogli skorzystać z warsztatów last minute gwarantujących szybką naukę 5 akordów „Hey Joe”. Na Rynku stanie także specjalna ścianka, przy której profesjonalni fotografowie wykonają pamiątkowe zdjęcia rodzinne.

Po dwóch latach Gitarowy Rekord Świata powraca na wrocławski Rynek. Największym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie jedyny w Polsce występ Dire Straits Legacy. Aby wziąć udział w jubileuszowej 20. odsłonie imprezy, wystarczy mieć gitarę i znać 5 podstawowych akordów: C G D A E. Liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby pobić Gitarowy Rekord Świata potrzeba w tym roku minimum 7424 instrumentów strunowych.
Więcej informacji: www.heyjoe.pl , https://www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop
Na zdjęciu Gitarowa Rodzina pozdrawia ze sceny znakiem Uni-Vibe ?

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.