Menu

TRANSGRESJA "GOLIAT"

TRANSGRESJA  "GOLIAT"
fot. Grzegorz Kubica
Nadszedł długo wyczekiwany dzień przez fanów zespołu Transgresja. W piątek 25 lutego w sprzedaży ukazał się „GOLIAT”, nowy album studyjny śląskiej formacji. Płyta pojawiła się m.in. na sklepowych półkach sieci salonów EMPIK, a także w wersji cyfrowej na licznych serwisach streamingowych.

Goliat to drugi po „Braku Równowagi” studyjny album długogrający rodzimej formacji Transgresja. Zespół zarejestrował na płycie dwanaście nowych, autorskich kompozycji, a każda z nich stanowi namacalne świadectwo świadomego i dojrzałego brzmienia wypracowanego w ciągu ostatnich lat. Poruszając się po kanwie mrocznego, psychodelicznego metalu, Transgresja serwuje wciąż repertuar świeży, zróżnicowany i nieoczywisty, a uniwersalny charakter tekstów wraz z barwną oprawą muzyczną sprawiają, że przy każdym następnym odsłuchu albumu można go odkrywać na nowo, skupiając uwagę na coraz to nowych dźwiękach, myślach i emocjach. Album w ciągu kilku dni od premiery spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem zarówno od strony fanów, jak i mediów.
28 stycznia na kanale YouTube zespołu pojawił się teledysk do singla „GOLIAT”, który wyraźnie zaostrzył smak oczekiwania na premierę albumu – w ciągu miesiąca klip zdążył już przekroczyć imponujący próg 100 000 wyświetleń. Flagowy utwór nowej płyty opowiada o trudach zmagań z depresją i niesie przy tym optymistyczny i mądry przekaz - walka ze swoimi demonami nigdy nie jest z góry skazana na porażkę. Ze względu na specyficzną tematykę utworu i jego pozytywny wydźwięk bliskim sąsiadem obu dat – premiery teledysku i albumu – został, nieprzypadkowo, Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

- Album „GOLIAT” budzi we mnie ogrom emocji przede wszystkim dlatego, że jest swoistą podróżą przez wiele osobistych etapów w życiu człowieka – mówi Paweł „Gwadky” Gładysz, wokalista. - Pisząc teksty, zawsze starałem się bazować na własnych doświadczeniach, przeżyciach czy przemyśleniach. Zależało mi jednocześnie na tym, aby każdy mógł znaleźć cząstkę siebie w nich. Przekaz moich tekstów niewątpliwie wzmacnia stworzona przez chłopaków z zespołu warstwa muzyczna. Wiele eksperymentów stylistycznych i inspiracji zaczerpniętych z różnych gatunków jest w kontekście tego albumu swego rodzaju analogią do przeżyć zwykłego człowieka – takiego jak Ty i ja – doświadczającego na co dzień huśtawek nastrojów.
Transgresja zdążyła już przyzwyczaić swoich fanów do profesjonalnie zrealizowanych, misternie dopracowanych i przemyślanych teledysków, które każdym ujęciem udowadniają, jak ważna dla zespołu jest także oprawa wizualna jego utworów. W tę konwencję wpisują się m.in. promujące album „GOLIAT” teledyski do utworów „Pragnę Więcej” oraz „Iluzja Ograniczenia”.

W ostatnich dniach zespół podzielił się z fanami swoim bieżącym kalendarium koncertowym – po dwóch udanych frekwencyjnie występach premierowych w Otwocku i Poznaniu Transgresja rusza w trasę, podczas której pojawi się w roli headlinera w kilkunastu polskich klubach. Szykują się także wspólne koncerty z zespołami Pull The Wire i Łydka Grubasa. Wiosenna trasa potrwa do końca kwietnia bieżącego roku, a po niej przyjdzie pora na występy plenerowe. Na tę chwilę oficjalnie ogłoszony jest udział zespołu na podkarpackim festiwalu ZEW SIĘ BUDZI. Następne zapowiedzi ukażą się na facebookowym profilu zespołu już wkrótce.

Choć w związku ze znaczącym spadkiem liczby osób zarażonych koronawirusem perspektywy dla branży koncertowej na rok bieżący były raczej optymistyczne, w świetle trwającej inwazji na Ukrainę po raz kolejny znalazła się ona w trudnym położeniu. O swoim podejściu do ruszenia w trasę koncertową w tym trudnym dla Europy czasie mówi Rajmund „Mundo” Borek, basista zespołu: „Nadchodzące koncerty w obecnych okolicznościach są czymś, czego my sami jako ludzie ogromnie potrzebujemy. Dziś dzieją się na świecie rzeczy tragiczne i dlatego jestem ogromnie wdzięczny, że podczas trasy koncertowej mam szansę choć na chwilę zrzucić z siebie całe to przytłaczające brzemię. Jeszcze bardziej cieszy mnie i motywuje, kiedy słyszę, że naszym fanom również to pomaga – a dochodzą nas takie głosy. Czuć, że koncerty teraz nabrały innego znaczenia i wierzę, że dziś są nam potrzebne bardziej niż zwykle.”

KONCERTY NA TRASIE „GOLIAT TOUR 2022”:
- 10.03 Gdańsk, Wydział Remontowy (https://bit.ly/Transgresja_Gdansk)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Gdansk_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/Gdansk_eBilet
- 11.03 Kołobrzeg, Centrala Klub Muzyczny (https://bit.ly/Transgresja_Kolobrzeg)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Kolobrzeg_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/Kolobrzeg_eBilet
- 12.03 Piła, Barka – z Pull The Wire (https://bit.ly/Transgresja_Pila)
GoOut - https://bit.ly/Pila_GoOut
- 18.03 Ciechanów, Zgrzyt – z Pull The Wire (https://bit.ly/Transgresja_Ciechanow)
GoOut - https://bit.ly/Ciechanow_GoOut
- 19.03 Kraków, Zaścianek – z Pull The Wire (https://bit.ly/Transgresja_Krakow)
Ticketclub - https://bit.ly/Krakow_Ticketclub
- 25.03 Wrocław, A2 – z Łydką Grubasa (https://bit.ly/Transgresja_Wroclaw)
GoOut - https://bit.ly/Wroclaw_GoOut, Kup Bilecik - https://bit.ly/Wroclaw_KupBilecik,
eBilet - https://bit.ly/Wroclaw_eBilet
- 01.04 Siedlce, Rock Pub Lemmy (https://bit.ly/Transgresja_Siedlce)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Siedlce_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/Siedlce_eBilet
- 08.04 Szczecin, Kosmos (https://bit.ly/Transgresja_Szczecin)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Szczecin_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/Szczecin_eBilet
- 09.04 Żagań, Elektrownia (https://bit.ly/Transgresja_Zagan)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Zagan_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/Zagan_eBilet
- 22.04 Warszawa, Potok (https://bit.ly/Transgresja_Wawa)
Kup Bilecik - https://bit.ly/Wawa_KupBilecik , eBilet - https://bit.ly/Wawa_eBilet
- 23.04 Dąbrowa Górnicza, Rock Out (https://bit.ly/Transgresja_DabrowaG)
Kup Bilecik - https://bit.ly/DabrowaG_KupBilecik, eBilet - https://bit.ly/DabrowaG_eBilet
- 29.04 Toruń, OdNowa – z Łydką Grubasa (https://bit.ly/Transgresja_Torun)
GoOut - https://bit.ly/Torun_GoOut, Kup Bilecik: https://bit.ly/Torun_KupBilecik,
eBilet - https://bit.ly/Torun_eBilet
- 30.04 Gdynia, Ucho - z Łydką Grubasa (https://bit.ly/Transgresja_Gdynia)
GoOut - https://bit.ly/Gdynia_GoOut, Kup Bilecik - https://bit.ly/Gdynia_KupBilecik,
eBilet - https://bit.ly/Gdynia_eBilet

„GOLIAT” NA SERWISACH STREAMINGOWYCH: https://ffm.to/transgresja_goliat

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Management: Marcin Koćmierowski, Tel: 668-474-877, Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.