Menu

sierpień 2022

EDITORS PREZENTUJE "VIBE", KOLEJNY MUZYCZNY ZWIASTUN NAJNOWSZEGO KRĄŻKA "EBM"

Zespół Editors dzieli się nowym singielem "Vibe", który pochodzi z nadchodzącego siódmego studyjnego albumu „EBM”. Płyta ukaże się 23 września nakładem Play It Again Sam.

Hedonistyczny, podniosły i muzycznie tak popowy jak to tylko możliwe w przypadku Editors, 'Vibe' jest kolejnym triumfem i świadectwem masywnych elektronicznych pejzaży dźwiękowych, które tworzy zespół w swojej nowej erze.

„Vibe” jest hymnem celebrującym noc i wszystko, co rozwija się w ciemności” - tak o utworze mówi lider grupy Tom Smith.

„EBM” to zapierający dech w piersiach, krok naprzód i najbardziej odjechany materiał Editors - porywające, nieubłagane uderzenie pełnego electro-industrialnego rocka. Tytuł albumu jest akronimem od słów Editors i Blanck Mass, ale także świadomym nawiązaniem do Electronic Body Music, mocnego brzmienia, które powstało w latach 80-tych i które wywarło ogromny wpływ na nowy materiał Editors, gdzie syntezatory takich zespołów jak Nitzer Ebb, Front 242 i DAF wbijają się w mrok wśród maszyn do dymu, świateł stroboskopowych i zapachu skóry.

„EBM” rozpoczyna kolejną erę jednego z najbardziej intrygujących i trwałych sukcesów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors w ciągu ich 17-letniej kariery trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskich list przebojów, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room”, znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. Podczas ostatniej trasy koncertowej zespół zagrał swój największy jak dotąd koncert w Wielkiej Brytanii w OVO Arena na Wembley w 2020 r., co świadczy o tym, że jego publiczność stale rośnie. Równie imponujące sukcesy odnieśli za oceanem, regularnie wyprzedając trasy koncertowe i występując na festiwalach w całej Europie i poza nią, czego dowodem są poniższe daty European Tour. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do ciągłego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowej wizji. Ten kolejny rozdział udowadnia, że Editors kontynuują ten trend.

Sześcioosobowy zespół ogłosił również niedawno daty europejskiej trasy koncertowej, która rozpocznie się w październiku, a także w Wielkiej Brytanii i Irlandii na początku 2023 r. W Polsce Brytyjczycy wystąpią w Krakowie w Klubie STUDIO.

źrodło: PIAS
Czytaj dalej...

Decapitated ogłasza polską trasę koncertową!

DECAPITATED ogłasza polską część trasy CANCER CULTURE POLSKA 2022, która rozpocznie się z końcem listopada i obejmie 12 miast. Tym razem jako gość specjalny wystąpi stoner/doom metalowy BELZEBONG, a towarzyszyć im będzie zespół MENTOR i zdobywający coraz to większe grono fanów krakowski DORMANT ORDEAL.

Wacław Vogg Kiełtyka:

„Po znakomitym sezonie festiwalowym wracamy z koncertami klubowymi i trasą „CANCER CULTURE POLSKA 2022”.” Cancer Culture” na żywo wypada jeszcze lepiej, niż na płycie więc będziecie mogli stanąć twarzą w twarz z siłą tego albumu. Zagrają z nami zielarze z Belzebong, Mentor i death metalowy walec Dormand Ordeal”.

BELZEBONG:

„Przyjaciele zielonego diabła zapraszają na koncerty. Zioło w Polsce nielegalne, ale Belzebong jeszcze tak. Przyjdź upalić się riffami ku chwale rogatego”!


Szczegółowa rozpiska trasy:

24.11.22 – Gostyń, Dom Kultury

25.11.22 – Zabrze, CK Wiatrak

26.11.22 – Opole, NCPP

27.11.22 – Częstochowa, Rura

01.12.22 – Olsztyn, Kuźnia Społeczna

02.12.22 – Gdańsk, Dizzly Grizzly

03.12.22 – Szczecin, Dom Kultury Krzemień

04.12.22 – Wrocław, Stary Klasztor

08.12.22 – Lublin, Nowe Graffiti

09.12.22 – Kraków, Kamienna 12

10.12.22 – Tychy, Underground

11.12.22 – Rzeszów, Pod Palmą


Promowany właśnie album „Cancer Culture”, ósmy w dyskografii Decapitated, uplasował się na czwartej pozycji na oficjalnej liście sprzedaży płyt w Polsce, OLiS! Death metalowa grupa ze swoim nowym wydawnictwem ustąpiła miejsca jedynie Sanah i Harremu Stylesowi.

Płyta zebrała bardzo dobre recenzje i była promowana następującymi utworami:

„Iconoclast” z udziałem legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head: https://youtu.be/eearDxHbpik

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Park im. Tadeusza Nalepy w Zgłobniu

Nadanie imienia Tadeusza Nalepy parkowi w Zgłobniu nastąpi w niedzielę, 11 września 2022 roku. (godz. 17:45).

Na scenie z piosenkami Nalepy wystąpią uczniowie i nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Zgłobniu wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w tej miejscowości. Program, który przygotowują jest zaskakująco oryginalny (tak trochę jaki i cała impreza), a piosenki Nalepy uzyskują w nich nowe i świeże brzmienie. Dzieci, mimo wakacji, szlifują je na próbach w szkole. I proszę uwierzyć, że to co zaprezentują na scenie nie będzie wcale gorsze od występu zawodowców.

Nasza uroczystość będzie miała skromny wymiar, bez udziału gwiazd i bez sięgania do środków z budżetu miasta. Jest ona przygotowywana oddolnie, przy spontanicznym zaangażowaniu całej lokalnej społeczności- uczestnicy oczywiście nie pobierają za to honorariów. Jest to jedna z tych imprez, która pomijając wszelki podziały, w tym polityczne, łączy mieszkańców. Tak bardzo, że nawet ksiądz dokona poświęcenia parkowej tablicy z imieniem Tadeusza Nalepy, muzyka rockowego.

Bardzo chcielibyśmy aby do parku w Zgłobniu w dniu naszego wydarzenia przybyło jak najwięcej osób.

Tadeusz Nalepa był jednym z najwybitniejszych twórców w dziejach polskiej muzyki rozrywkowej. Nie tylko jako kompozytor, gitarzysta, wokalista i autor tekstów, ale również jako ten, który dokonał  w niej znaczących artystycznych przełomów. To także artysta bardzo trójkowy, wciąż częsty grany na jej antenie. Wychował się w Rzeszowie, ale urodzi się w Zgłobniu, w roku 1943, w rodzinie od pokoleń tutaj zakorzenionej. Jego dziadek był skrzypkiem-prymistą, znanej i popularnej zgłobieńskiej kapeli. W Zgłobniu pochowani są nie tylko jego dziadkowie, ale i rodzice.  Sam Nalepa spoczywa na Powązkach.

ZapraszamyCzytaj dalej...

NIEPUBLIKOWANY NIGDY WCZEŚNIEJ UTWÓR „PAŁAC” DEZERTERA ZAPOWIADAJĄCY CAŁĄ NIEPUBLIKOWANĄ PŁYTĘ „1986, CO BĘDZIE JUTRO?”

To prawdziwy rarytas. Utwór „Pałac” nigdy wcześniej nie ujrzał światła dziennego i przeleżał w archiwum aż do dnia dzisiejszego. Analogicznie było z płytą „1986, co będzie jutro?”

Tak o tym niecodziennym wydarzeniu mówią muzycy zespołu Dezerter:

- Wiosną 1986 roku, nagrywaliśmy utwory do składanki „Jak punk to punk” (Dzika sesja ze studia na Wawrzyszewie)”. Dzięki pomocy realizatora Włodka Kowalczyka, udało nam się zarejestrować na żywo osiem dodatkowych numerów, poza zgodą i wiedzą cenzury. To ostatnia sesja ze Skandalem w roli naszego wokalisty. Taśma leżała 36 lat pośród innych archiwaliów zespołu aż do dziś.

Premiera płyty CD „1986, co będzie jutro?” przewidziana jest na 9 września 2022 roku. Na premierę LP trzeba będzie trochę poczekać, szczegóły zostaną podane wkrótce.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Rock Radio 31.08.2022 r g.19.10

Rock Radio start audycji dziś o godz. 19.10 a w niej: Dziewiąta studyjna płyta zespołu Muse. Album powstawał w Los Angeles i w Londynie. Jest inspirowany narastającą na świecie niepewnością i kruszącą się stabilnością dotychczasowego światowego układu. Gościem audycji będzie "Olej" z zespołu Proletaryat. Polskie Radio Rzeszów

Lista utworów:

MUSE: Will Of The People, Liberation, Kill Or Be Killed, Euphoria
Snowy White: Ain't No Secret Thing, Keep On Flying
Izzy And The Black Trees: Liberate, Petty Crimes
Black Light: I Call Your Name, Into My World

Proletaryat: Teraz albo nie, Nie wyrażam zgody
Alan Parsons: Fare Thee Well, Don't Fade Now
Wojciech Hoffman: Drzewa
Czytaj dalej...

Rockowa Noc 2022 w obiektywie Ilony Matuszewskiej !

Ilona Matuszewska Photography – rock’n’rollowa dusza, fotograf z pasji, miłośniczka rockowych i metalowych brzmień, która uważa, że „rudy” to styl życia. "Fotografuję koncerty, ale równie ogromne emocje budzą sesje fotograficzne zespołów, a jest ich na moim koncie już kilka. Przed moim obiektywem stanęli muzycy m.in. z Huntera, TURBO, Big Cyca czy Proletaryatu".

Zapraszam do obejrzenia galerii fotografii z Rockowj Nocy 2022.
Czytaj dalej...

Coldplay świętują 20-lecie płyty "A Rush Of Blood To The Head"

26 sierpnia 2022 mija dokładnie 20 lat od wydania drugiego albumu Coldplay "A Rush Of Blood To The Head". Nagrodzona Grammy płyta od tego czasu rozeszła się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Z okazji jubileuszu zespół odświeżył i poprawił do jakości 4K kultowy teledysk do singla "The Scientist" w reżyserii Jamie'ego Thravesa. Odnowiony klip przygotowano z oryginalnego 35mm filmu.

Wersja 4K "The Scientist" znajduje się na YouTube, gdzie wideo zgromadziło już ponad 1 miliard streamów. Ponadto fani otrzymali materiał ukazujący kulisy pracy nad teledyskiem.

Cały album, na którym znalazły się utwory "My Place", "The Scientist", "Clocks" oraz "God Put A Smile Upon Your Face", również został odświeżony i zmiksowany do jakości Dolby Atmos. Nagrań w tej jakości dźwięku można posłuchać na platformach streamingowych.

Ponadto na Spotify przy playliście This Is Coldplay znaleźć można wspomnienia muzyków z prac nad płytą "A Rush Of Blood To The Head".

W chwili premiery magazyn "NME" pisał o "dziele o nadzwyczajnym, naturalnym pięknie", a "Q" o "kolekcji niesłychanie poruszających piosenek, które sprawdzą się zarówno na stadionach jak i intymnych okolicznościach sypialni". "Pierwsza jakość" - podsumował dziennikarz "Rolling Stone'a".

Tracklista:
1. Politik
2. In My Place
3. God Put a Smile Upon Your Face
4. The Scientist
5. Clocks
6. Daylight
7. Green Eyes
8. Warning Sign
9. A Whisper
10. A Rush of Blood To The Head
11. Amsterd

źródło: Warner Music Polan
Czytaj dalej...

Stratovarius: nowy utwór na miesiąc przed premierą albumu!

Miesiąc przed premierą najnowszego albumu zespołu Stratovarius, ukazał się singiel „Firefly” zapowiadający materiał. Utworowi towarzyszy teledysk, który dodaje nowych kolorów do opowieści, która rozpoczęła się w klipie „World On Fire” i która opowiada o dystopijnym świecie. Na potrzeby teledysku zespół ponownie połączył siły z fińskim reżyserem Pekką Harą.

Siedem lat po wydaniu ostatniego albumu zatytułowanego „Eternal”, Stratovarius ponownie udowadnia swój status okrętu flagowego symfonicznego metalu i powraca w wielkim stylu. Stratovarius jest na czasie, nie tylko muzycznie. Środowisko i przyszłość ludzkości zawsze były ważnym tematem w muzyce grupy, dlatego tytuł nowego albumu „Survive” oraz towarzysząca mu grafika nie dziwią – zwłaszcza w świetle obecnej sytuacji na świecie. „Survive” to płyta pełna dynamiki, dramatyzmu i emocji, na której Stratovarius opowiadają o walce, nadziei i zwycięstwie. Najlepszym przykładem jest głęboko porywający utwór tytułowy. To duch Stratovariusa w znakomitej muzycznej formie, razem z całą ciemnością i światłem. „Spędziliśmy pięć lub sześć dni, próbując wymyślić tekst do tego utworu” — opowiada Jens Johansson. „Kiedy w końcu napisaliśmy refren, była to dobra piosenka o przetrwaniu i wszystko do siebie pasowało. Tytuł albumu pasuje również do historii zespołu, bo udało nam się przeżyć tak długo - oryginalny skład uformował się w 1984 roku. Był środek lata, wszędzie wybuchały pożary lasów, na całym świecie trwała pandemia, więc niektóre teksty nie podnoszą tak bardzo na duchu, ale to odzwierciedla nasz nastrój z tamtego czasu. Jest tam również wiele pozytywnych rzeczy!” Choć utwór „Firefly” można by określić jako beztroski, w teledysku do niego nie brakuje głębi, a także balansowania między rzeczywistością a fikcją, miłością a rozpaczą.

Album „Survive” składa się z 11 nowych utworów i ukaże się w formacie CD oraz w kilku wersjach winylowych, w tym – z szacunku dla środowiska - na ekskluzywnym winylu z recyklingu. Premiera zaplanowana jest na 23 września.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Rock Noc 27.08.2022 r g.22.00

W kolejnej audycji Rock Noc klasyka rocka: Jimi Hendrix, Breakout, Ozzy, Sabaton, Guns N' Roses oraz kilka nowości płytowych. Zapraszam do słuchania w Polskim Radiu Rzeszów.

Lista utworów:

Muse: Kill Or Be Killed
JCS: Beretta Vendetta
Proletaryat: Ruchomy cel
Dezerter: Idi, Zegar zagłady
Jimi Hendrix: Purple Haze, Manic Depression, Hey Joe, Fire, Foxy Lady
Steve Ray Vaughan: Texas Flood, Crossfire
Breakout: Oni zaraz przyjdą tu, Gdybym był wichrem, Spiekota
Pixies: Human Crime
Ozzy Osbourne & Jeff Beck: Patient nr 9
Sabaton: The Unkillable Soldier
Suede: She Still Leads On Me
Grzegorz Kupczyk: Fabryka keksów
Guns N' Roses: Locomotive, Coma

Po północy:

The Rolling Stones "Licked Live In NYC"


1. Intro
2. Street Fighting Man
3. Start Me Up
4. If You Can't Rock Me
5. Don't Stop
6. Monkey Man
7. Angie
8. Let It Bleed
9. Midnight Rambler
10. Thru And Thru
11. Happy
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS