Menu

EDITORS PREZENTUJE "VIBE", KOLEJNY MUZYCZNY ZWIASTUN NAJNOWSZEGO KRĄŻKA "EBM"

EDITORS PREZENTUJE "VIBE", KOLEJNY MUZYCZNY ZWIASTUN NAJNOWSZEGO KRĄŻKA "EBM"
fot. Rahi Rezvani
Zespół Editors dzieli się nowym singielem "Vibe", który pochodzi z nadchodzącego siódmego studyjnego albumu „EBM”. Płyta ukaże się 23 września nakładem Play It Again Sam.

Hedonistyczny, podniosły i muzycznie tak popowy jak to tylko możliwe w przypadku Editors, 'Vibe' jest kolejnym triumfem i świadectwem masywnych elektronicznych pejzaży dźwiękowych, które tworzy zespół w swojej nowej erze.

„Vibe” jest hymnem celebrującym noc i wszystko, co rozwija się w ciemności” - tak o utworze mówi lider grupy Tom Smith.

„EBM” to zapierający dech w piersiach, krok naprzód i najbardziej odjechany materiał Editors - porywające, nieubłagane uderzenie pełnego electro-industrialnego rocka. Tytuł albumu jest akronimem od słów Editors i Blanck Mass, ale także świadomym nawiązaniem do Electronic Body Music, mocnego brzmienia, które powstało w latach 80-tych i które wywarło ogromny wpływ na nowy materiał Editors, gdzie syntezatory takich zespołów jak Nitzer Ebb, Front 242 i DAF wbijają się w mrok wśród maszyn do dymu, świateł stroboskopowych i zapachu skóry.

„EBM” rozpoczyna kolejną erę jednego z najbardziej intrygujących i trwałych sukcesów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors w ciągu ich 17-letniej kariery trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskich list przebojów, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room”, znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. Podczas ostatniej trasy koncertowej zespół zagrał swój największy jak dotąd koncert w Wielkiej Brytanii w OVO Arena na Wembley w 2020 r., co świadczy o tym, że jego publiczność stale rośnie. Równie imponujące sukcesy odnieśli za oceanem, regularnie wyprzedając trasy koncertowe i występując na festiwalach w całej Europie i poza nią, czego dowodem są poniższe daty European Tour. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do ciągłego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowej wizji. Ten kolejny rozdział udowadnia, że Editors kontynuują ten trend.

Sześcioosobowy zespół ogłosił również niedawno daty europejskiej trasy koncertowej, która rozpocznie się w październiku, a także w Wielkiej Brytanii i Irlandii na początku 2023 r. W Polsce Brytyjczycy wystąpią w Krakowie w Klubie STUDIO.

źrodło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.