Menu

Park im. Tadeusza Nalepy w Zgłobniu

Park im. Tadeusza Nalepy w Zgłobniu
Nadanie imienia Tadeusza Nalepy parkowi w Zgłobniu nastąpi w niedzielę, 11 września 2022 roku. (godz. 17:45).

Na scenie z piosenkami Nalepy wystąpią uczniowie i nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Zgłobniu wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w tej miejscowości. Program, który przygotowują jest zaskakująco oryginalny (tak trochę jaki i cała impreza), a piosenki Nalepy uzyskują w nich nowe i świeże brzmienie. Dzieci, mimo wakacji, szlifują je na próbach w szkole. I proszę uwierzyć, że to co zaprezentują na scenie nie będzie wcale gorsze od występu zawodowców.

Nasza uroczystość będzie miała skromny wymiar, bez udziału gwiazd i bez sięgania do środków z budżetu miasta. Jest ona przygotowywana oddolnie, przy spontanicznym zaangażowaniu całej lokalnej społeczności- uczestnicy oczywiście nie pobierają za to honorariów. Jest to jedna z tych imprez, która pomijając wszelki podziały, w tym polityczne, łączy mieszkańców. Tak bardzo, że nawet ksiądz dokona poświęcenia parkowej tablicy z imieniem Tadeusza Nalepy, muzyka rockowego.

Bardzo chcielibyśmy aby do parku w Zgłobniu w dniu naszego wydarzenia przybyło jak najwięcej osób.

Tadeusz Nalepa był jednym z najwybitniejszych twórców w dziejach polskiej muzyki rozrywkowej. Nie tylko jako kompozytor, gitarzysta, wokalista i autor tekstów, ale również jako ten, który dokonał  w niej znaczących artystycznych przełomów. To także artysta bardzo trójkowy, wciąż częsty grany na jej antenie. Wychował się w Rzeszowie, ale urodzi się w Zgłobniu, w roku 1943, w rodzinie od pokoleń tutaj zakorzenionej. Jego dziadek był skrzypkiem-prymistą, znanej i popularnej zgłobieńskiej kapeli. W Zgłobniu pochowani są nie tylko jego dziadkowie, ale i rodzice.  Sam Nalepa spoczywa na Powązkach.

ZapraszamySkomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.