Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

H.E.A.T coraz bliżej premiery „Extra Force"!

Zespół H.E.A.T przemierza właśnie Europę występując na scenach największych letnich festiwali rockowych i w tym samym czasie prezentuje swój najnowszy singiel „Dangerous Ground (Live)", który jest porywającą wersją koncertową ich przebojowego utworu (10,5 miliona odtworzeń na Spotify!). Materiał, nagrany podczas zeszłorocznej trasy, przenosi fanów wprost pod scenę, na której zespół H.E.A.T. daje z siebie wszystko.
Po ogromnym sukcesie albumu „Force Majeure" z 2022 roku, H.E.A.T pozostaje w świetnej formie. Zespół wydał niedawno dwa nowe utwory studyjne, „Freedom" i „Will You Be", które usłyszeć można w rockowych stacjach radiowych na całym świecie.
Piosenki zapowiadają „Extra Force" – ściśle limitowane wydawnictwo, które zapowiada się jako perła w kolekcji każdego entuzjasty rocka. „Extra Force", który trafi na półki sklepowe 1 września, oferuje fascynującą mieszankę nowych utworów studyjnych, wcześniej niepublikowanych nagrań koncertowych i ponadczasowych klasyków H.E.A.T. Wszystko zaśpiewane na nowo przez Kenny'ego Leckremo, pierwszego wokalistę, który powrócił do zespołu.
Szwedzki zespół H.E.A.T, który nazywany jest spadkobiercą hard rocka lat 80., powstał w 2007 roku i szybko zdobył wiernych fanów dzięki elektryzującym występom na żywo i chwytliwym, przebojowym utworom.


źródło: MYSTIC PRODUCTION

Festiwal Soundedit ’23 – Złote Uszy Łodzi

"Złote Uszy Łodzi", to cykl minimalistycznych, monochromatycznych fotografii uszu łódzkich muzyków, autorstwa Wojciecha Bryndela. Autor bawiąc się formą wizualną chciał w nietypowy sposób przedstawić łódzkie środowisko muzyczne, pokazać jego różnorodność, jednocześnie sprowadzić do wspólnego mianownika w postaci uszu, które są głównym receptorem zarówno przy tworzeniu jak i odbiorze muzyki.

- Do projektu postanowił zaprosić osoby reprezentujące różne wrażliwości muzyczne. Przed obiektywem stanęli zasłużeni weterani łódzkiej sceny muzycznej, młodzi oraz młodzi obiecujący artyści – powiedział Wojciech Bryndel, fotograf.

Cykl jednocześnie nawiązuje nazwą do prestiżowej Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”, która jest co roku przyznawana na Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi. Wystawę można oglądać od 27 lipca do 7 sierpnia w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy Piotrkowskiej 102 w godzinach 13.00-18.00. Kuratorem wystawy jest Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit, oraz lider zespołu Hedone.

Wśród artystów, którzy pozwolili sfotografować swoje ucho są: Łukasz Lach (L.Stadt), Soniamiki, Krzysztof Ostrowski (Cool Kids of Death), Paweł Strzelec (Już Nie Żyjesz, Alles), Olga Stolarek (Heima), Sasza Tomaszewski (Psychocukier), Kasia Biesaga (Oreada), Guma (Moskwa), Karol Stolarek (Mona Polaski), Maciej Tubis, Radosław Bolewski, Tytus De Ville (Pornografia), Maciej Werk (Hedone), Grzegorz Fajngold (19 Wiosen, Salvezza, Procesor Plus), Dziewczyna Rakieta (19 Wiosen, Demolka), Basia Szafarz (Kisu Min), Kuba Koźba (Power Of Trinity), Jacek Bieleński, Tomasz Kaczkowski (Wieże Fabryk), Wiktor Skok (Jude).

Zadanie „Złote Uszy Łodzi" - wystawa fotograficzna jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Mike Onesko zagra m.in. w Głogowie Małopolskim

Znamy już polską trasę koncertową Mike Onesko i jego formacji Blindside Blues Band więc podajemy wszystkie 4 miejsca do Państwa wiadomości informując jednocześnie, że każdy z zaplanowanych koncertów będzie wyjątkowy i oczywiście w wyjatkowych miejscach.

Bezpłatne zaproszenia będą wkrótce do odbioru w MGDK Głogów Małopolski.

żródło: Victor Czura

Toguslav Brandt prezentuje nową okładkę i tytuł oraz ostatnie single przed premierą albumu.

Trio Toguslav Brandt zgodnie z zapowiedzią, prezentuje zupełnie nowe oblicze przed premierą zapowiadanego od pewnego czasu nowego i drugiego w karierze kapeli krążka. Informowaliśmy na naszych łamach o kolejnych prezentacjach, zarówno muzycznych, jak i graficznych, a sam zespół od początku informował fanów, że chce zmienić swoim nowym albumem dotychczasowe oblicze. Tym niemniej w ostatnich dniach Toguslav Brandt zaskoczył wszystkich zupełnie, informując o niemal całkowitej metamorfozie. Zmianie uległ bowiem i tytuł albumu i grafika okładki, jak i sam wymiar muzyczny płyty oraz jej zakładane wcześniej przesłanie. Muzycy zmienili dotychczas zapowiadany tytuł albumu z "Motoroll" na tajemniczo brzmiący "Piąty Wymiar", dając nim do zrozumienia, w jakim kierunku zamierzają teraz zmierzać. Jest to swoiste pożegnanie z dotychczasowym lżejszym wymiarem muzycznym o motocyklowym zabarwieniu. Toguslav Brandt podnosi wyżej poprzeczkę, wchodząc do zupełnie nowego muzycznego świata, ale także nie zdradzając zupełnie swoich dotychczasowych fanów. Nowe oblicze kapeli będzie wciąż pełne wolnego ducha spod znaku easy rider's. Nowy tytuł "Piąty Wymiar" , to także jeden z nowych utworów, które znajdą się na płycie, zanim go jednak usłyszycie, zespół postanowił wraz z premierą nowej okładki zaprezentować również już ostatnie dwa single przed premierą płyty, zatytułowane" O przeszłości" oraz "Szachy". Opracowanie projektu okładki jest dziełem managera zespołu Moniki A. Gąsiorek z agencji M-ART Mundus. Najnowszych utworów z nadchodzącego albumu można posłuchać na oficjalnym kanale Toguslav Brandt na YouTube, a wkrótce trafią one na streamingi oraz rzecz jasna do mediów. Zapraszamy was do zapoznania się z nowym obliczem zespołu Toguslav Brandt z nadzieją, że ich nowa propozycja przypadnie wam do gustu. "Piąty Wymiar" nadchodzi.

"Szachy" - https://youtu.be/2B1XSCyRfok
"O przeszłości" - https://youtu.be/VCUCUxu0DgE


źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Subskrybuj to źródło RSS