Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Szwajcarski UNCAVED (prog death) wydał debiutancki album

UNCAVED gra niekonwencjonalny death metal, od skomplikowanych riffów po polifoniczne aranżacje wokalne i oldschoolową brutalność. Pochodzący ze Szwajcarii Uncaved składa się z Simona Frederika Piringera (wokal), Féliciena Burkarda (bas bezprogowy, wokal), Samuela Wiederkehra (gitara), Ralpha P. Hubera (gitara) i Gregora Buchera (perkusja).

Nazwa UNCAVED opisuje proces samooświecenia, który jest dalej rozwijany poprzez teksty, muzykę i grafikę. Podczas gdy niektóre tematy dekonstruują koncepcje społeczne, inne dotyczą konstruktywnej filozofii, odnosząc się do ważnych tekstów.

„Dogmatorraistes" to starogrecki neologizm oznaczający niszczenie dogmatów. Kompozycje łączą oldschoolowy i progresywny death metal z niekonwencjonalnymi strukturami utworów, złożoną grą gitar, polifonicznym growlingiem i czystym wokalem oraz różnorodnymi formami brutalności.

„Dogmatorraistes" został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Iguana Studios przez Christopha Brandesa (Ellende, Finsterforst, Imperium Dekadenz, Necrophagist). Za okładkę płyty jak i jej layout odpowiada duet Désirée Marinelli i Simone Huber. Logo zespołu stworzył Pascal Suter.

Debiutancki album ukazał się 9 sierpnia 2023 roku - w wersji cyfrowej, na CD oraz winylu. Zamówienia można było składać na ich profilu Bandcamp.


Tracklista:

Nocturni Luminis
Envy
The First Night
Permanent Repository
Throne
Scorner
Thus I Demand the Abolition of God
La Propagande
Ode
Lichtbringer

źródło; Solid Rock PR

Frontside prezentuje klip promujący reedycję kultowego albumu

Album "...i odpuść nam nasze winy..." został wydany po raz pierwszy w 2002 roku przez Mystic Production i stanowił przełom w karierze zespołu. Była to druga płyta studyjna Frontside, która zaprezentowała nowe, cięższe i bardziej agresywne oblicze grupy. Zawierała 11 utworów utrzymanych w stylistyce metalcore'u z elementami death metalu i thrash metalu. Teksty poruszały tematykę religijną, społeczną i osobistą, a wokalista Sebastian "Astek" Flasza śpiewał zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Album spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami zarówno krytyków, jak i fanów. Został nagrodzony Fryderykiem w kategorii "najlepszy zespół hard & heavy" w 2003 roku. W 2004 roku ukazała się anglojęzyczna wersja płyty pod tytułem "Forgive Us Our Sins", wydana przez szwedzką wytwórnię Regain Records.

Łukasz Dunaj - „Noise Magazine" na łamach „Thrash'em'all" nr1/2003 pisał przyznając albumowi 10/12 punktów:

„To na naszej scenie zespół wyjątkowy, ponieważ nie przychodzi mi do głowy żaden inny wykonawca w tak kompetentny i przekonywający sposób mieszający w jednym tyglu hard core i death metal. Przeszczep udał się znakomicie, a FRONTSIDE wprost emanuje zwierzęcą energią, siłą i rasowością. Czuć, że nic nie jest tu robione na siłę, a muza jest wykonywana z pasją i zaangażowaniem godnym lepszej sprawy."

Z kolei Jarosław Szubrycht - dziennikarz „Gazety Wyborczej" na łamach „Mystic Art: nr 21/2003 tak opisywał album:

„Mamy w katalogu prawdziwy Immortal, jedyny i niepowtarzalny Morbid Angel i Dimmu Borgir z krwi i kośći. Imitacjom dziękujemy! Nie mieliśmy jednak do tej pory takiego zespołu jak Frontside, bo takiego zespołu jak Frontside jeszcze nie było, bo piekielni hardcore'owcy z Sosnowca są niepowtarzalni i oryginalni."


Frontside to zespół założony w 1993 roku w Sosnowcu przez Sebastiana "Astka" Flasza i Mariusza "Demona" Dzwonka. Początkowo grupa grała crossover, ale z czasem zmieniała swój styl na metalcore i deathcore. Obecnie skład zespołu tworzą: Wojtek "Mollie" Moliński (wokal), Mariusz "Demon" Dzwonek (gitara rytmiczna), Dariusz "Daron" Kupis (gitara prowadząca), Wojciech "Novak" Nowak (gitara basowa) i Tomasz "Toma" Ochab (perkusja).

Frontside to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich zespołów metalowych, który ma na swoim koncie dziewięć albumów polskojęzycznych i trzy anglojęzyczne. Zespół koncertował na wielu festiwalach i trasach koncertowych w Polsce i za granicą, dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Iron Maiden, Madball, Sepultura czy Trivium.

źródło: Mystic Production

Flapjack powraca we wrześniu !

30 lat po pierwszych zagranych dźwiękach zespół Flapjack powraca na scenę z nowym, piątym studyjnym materiałem. Dotychczasowe albumy: Ruthless Kick; Fairplay, czy Juice Planet Earth, stały się jednym z symboli szeroko pojętej polskiej muzyki rockowej lat 90. Przyczynkiem do spotkania po latach, była niespodziewana śmierć wokalisty zespołu - Grzegorza Guzińskiego. Koncerty pod hasłem Tribute to Guzik, wskrzesiły rockowego ducha dawnych lat, a zespół postanowił przy okazji prób zarejestrować kilka utworów, które ostatecznie przerodziły się w nowy album „Sugar Free”, którego premiera będzie miała miejsce 13 września 2023. Płyta, będąca eklektycznym połączeniem muzyki metalowej, rap i hard- core, jest na naszej scenie muzycznej czymś ożywczym, a koncerty przenoszą w czasy, gdy w klubach stage diving był czymś naturalnym.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:

Robert „ Litza” Friedrich ( Luxtorpeda); Maciej „Ślimak” Starosta ( Acid Drinkers); Maciej Jahnz (Orgasmatron); Rafał „ Hau” Mirocha (Dynamind); Michał „MIHAU” Kaleciński (Truism). W miejsce zmarłego Grzegorza dołączył Jakub „Kroto” Krotofil (Hope) a kolorytu całości dodaje Michał Baj znany szerzej jako DJ Eprom.

Tracklista:

1. Veterans
2. Mosh Pit
3. Dope Boy
4. No Stress
5. 360 Degrees
6. Don’t Look Down
7. G.r.i.p.
8. Shotgun
9. Cocksucker Boss
10. Like A Tank
11. Nobady
12. Pronoia
13. Proxy War
14. Sugar Free

źródło: Metal Mind Productions

Vinnie Moore - Double Expousure - Bochnia Rocks - 28 września

Legenda gitary Vinnie Moore jest uznawany za jednego z twórców shredu gitarowego. Na koncie ma dziesięć wpływowych albumów solowych, sześć albumów studyjnych i LIVE DVD jako członek legendarnego zespołu UFO. Wystąpił gościnnie na niezliczonych albumach i nagrał ścieżkę dźwiękową do telewizyjnej reklamy PEPSI. Był członkiem zespołu Alice Coopera. Jego nagrania solowe i z UFO, a także występy na żywo, wywoływały entuzjastyczne recenzje na całym świecie, zarówno fanów, jak i prasy muzycznej, wynosząc go do godności ikony gitary!

Był inspiracją dla fanów i gitarzystów na całym świecie. Vinnie zagrał setki koncertów na całym świecie, w tym w Europie, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Brazylii, USA, a także Indiach, Korei, Libanie, Meksyku, Rosji i Kanadzie.

Vinnie zaprezentuje show ze swoimi przebojami i utworami z jego nowego albumu „Double Exposure". Po raz pierwszy w programie zobaczymy udział wokalisty - zaśpiewa Titta Tani (Goblin)


VINNIE MOORE – gitara

TITTA TANI – wokal

EMILIANO TESSITORE – gitara

FRANCESCO CAPORALETTI – bas

ROBERTO PIRAMI – perkusja


Bochnia Rocks 28-09-2023 r.

Miejski Dom Kultury w Bochni, Kino Regis, ul.Regis 1

godzina 20.00

bilety: 120,-


Organizatorzy:

Kubicki Entertainment

Ela&Piotr Lekki

Miejski Dom Kultury w Bochni
Subskrybuj to źródło RSS