Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Rzeszów Breakout Days 2023 już 14-16 września.

Znamy pełny program festiwalu. Muzyka stworzonego przez Tadeusza Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa jest rozpoznawalna w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem, dlatego co roku w stolicy Podkarpacia odbywa się festiwal Breakout Days poświęcony twórczości Nalepy właśnie. Breakout Days ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem
Breakout. W 2023 roku odbędzie się już czternasta edycja festiwalu i potrwa trzy dni. Jak co roku nie zabraknie koncertów i działań związanych z innymi obszarami kultury, w tym kultowej już akcji „Gramy dla Nalepy”.

Festiwal poprowadzi znany i ceniony dziennikarz radiowy Jan Chojnacki. 14 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się Koncert Otwarcia: „80 urodziny Tadka”.

Wystąpią Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz Marek Raduli (muzycy nagrywający i koncertujący z Tadeuszem Nalepą i Breakout), Robert Lubera, Żaneta Lubera, zespół Nie-bo oraz Kajetan Galas, sekcja dęta, Jakub Żytecki oraz gość specjalny The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb Frank McComb. Koncert będzie transmitowany na żywo w Radiu Nowy Świat.

Frank McComb to soulowy piosenkarz i producent muzyczny. Współpracował z Prince, Chaka Khan, Will Smith , Najee, Branford Marsalis, George Duke, Frankie Beverly and Maze, Phyllis Hyman, Gamble and Huff, Patrice Rushen, Lalah Hathaway, Fred Hammond i John P. Kee.

Rzeszów Breakout Days 2023 - 15 września, godz. 19:00
Miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

15 września, w drugi dzień festiwalu Rzeszów Breakout Days odbędą się dwa koncerty: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zagrają The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb oraz Jakub Zytecki.

Rzeszów Breakout Days 2023 - 16 września, godz. 19:00
Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Trzeci dzień festiwalu rozpoczniemy o godz. 16:00 od corocznej akcji „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści pod pomnikiem artysty przy ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Każdy chętny może wziąć udział w akcji. Następnie w Rzeszowskich
Piwnicach, o godz. 19:00 odbędzie się koncert Marka Raduli z zespołem.

źródło: Estrada Rzeszowska

Rzeszowska formacja Secesja wydała nowy album !

Początki naszego grania sięgają 1995 roku pod nazwą Morder’s a od 1996 pod nazwą Secesja. Od samego początku gramy punk rock a z czasem doszła nutka mocniejszego brzmienia.

Pierwotny skład: Goły – gitara basowa i wokal, Nicek – gitara, Maro – perkusja.

W 1997 roku ukazała się pierwsza kaseta zatytułowana „Nietolerancja” wydana przez „The Naturat”.

W 1999 roku do zespołu dołączyła Dagmara – wokal. W tym samym roku ukazała się druga kaseta zatytułowana „Secession”, wydana przez „Stradom Terror”.

W 2001 roku ukazała się kolejna kaseta zatytułowana „… nie ómie tańczyć?!”, którą nagraliśmy w składzie: Goły, Szurak – gitara, Maro.

W 2006 roku pojawiła się płyta: „… nie ómie tańczyć?! – wydanie naprawione” wraz z nowymi numerami.

Przez kolejne lata graliśmy koncerty w składzie: Goły, Pasza – gitara, Maro.

Po powrocie do zespołu Szuraka, w 2014 roku na Rockowisku Hajnówka w przeglądzie kapel zdobyliśmy II miejsce z kapel z Polski i z zagranicy a I miejsce z kapel z Polski. W 2015 roku graliśmy na Rockowisku w kolejnej edycji na koncercie gwiazd.

W 2015 roku nagraliśmy Singiel „321” w składzie: Goły, Szurak, Maro.

W tym samym roku nagraliśmy akustycznie kilka utworów.

Od 2019 roku mamy dostępne Reedycje naszych wszystkich albumów na płytach CD wraz z BONUS-ami.

Skład zespołu się zmieniał przez lata. Trzon kapeli jest niezmienny (Goły i Maro) a gitarzyści przychodzą, odchodzą a czasem wracają. Młody – gitara od 2017 roku.

W połowie 2023 roku nagraliśmy i wydaliśmy nowy album „Wolność nieprzeklęta”! Muzyka z tej płyty oraz wywiad pojawi się w audycji Rock Rolla na falach proradio.pl

Najbliższy koncert w Pubie Underground w Rzeszowie 22 września.

Obecnie gramy punk/trash/rock.

źródło: SECESJA GOŁY MARO MŁODY 2023

Pendragon "Everyone is a VIP" weekend w Polsce!

Kiedy w 2020 roku przerwano trasę zespołu, nikt nie spodziewał się, że do koncertów wrócą dopiero za trzy lata. Pamiętny koncert w Poznaniu i nocna ucieczka w kierunku Wielkiej Brytanii w obawie przed zamknięciem granic pozostała w pamięci na długo. Dzisiaj możemy jednak już odetchnąć, a zespół przygotował wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się właśnie w naszym kraju!

Everyone is a VIP weekend czyli:
- 2 dni wypełnione wydarzeniami z udziałem zespołu
- 3 niepowtarzalne koncerty
- sesja tzw. "Meet&Greet" czyli możliwość osobistego spotkania z zespołem
- sesja „Q&A" czyli pytania od publiki, na które muzycy będą odpowiadać osobiście, na żywo
- wspólna, grupowa sesja zdjęciowa, z której każdy otrzyma pamiątkową fotografię
- upominki dla weekendowych VIPów!
- dedykowana strona internetowa po wydarzeniu, na której zebrane zostaną wspomnienia i galerie z tego wydarzenia!

I co najważniejsze, wszystkie powyższe punkty dotyczą każdego uczestnika posiadającego bilet na dany dzień!

źródło: OSKAR Records

STEAMACHINE (prog/nu-metal): nowy klip

Zespół Steamachine jest owocem twórczej pasji Krystiana "Jurasa" Jurkiewicza i Konrada "Gałązek" Gałązka, której początki sięgają roku 2020. Powstał na terytorium Olsztyna, zespół wkroczył na muzyczną scenę z intensywnym brzmieniem na pograniczu groove metalu, charakteryzującym się dynamicznymi kompozycjami i agresywnymi riffami, czerpanymi z różnorodnych gatunków metalowych.

Debiutancki album "Arktyczny ogień" (2022) wprowadził słuchaczy w uniwersum thrash/groove metalu, które zespół tak kreatywnie zgłębiał. Po drobnych zmianach personalnych w tym samym roku światło dzienne ujrzały nowe single - "Koszmar" i "Bloodstream", które wprowadziły świeżą energię do repertuaru zespołu.

W 2023 roku zespół przekształcił swoje brzmienie, ewoluując od thrash/groove metalu do mieszanki metalcore'a, deathcore'a i nu metalu z progresywnym zacięciem. W tym samym roku zespół wprowadził swoją publiczność w nową erę, nazwaną "The Book of War". Ten cykl utworów stanowił muzyczne odzwierciedlenie wojen światowych 1, 2 i symbolicznej "3", nawiązując do skomplikowanej i burzliwej historii świata, ale też pokazując potężne możliwości ewolucji i przekształcania się muzyki metalowej.

"City of Death" to płyta inspirowana jest mrocznymi zakamarkami ludzkiego umysłu, stanowiła głębokie zgłębienie koszmarów i strachów, które drzemią w nas wszystkich. Na "City of Death", formacja przewodzi słuchacza przez morderczy lunapark, w którym każda atrakcja jest przedsmakiem makabrycznego końca.

Zespół nie tylko opowiada historie pełne grozy, ale również pokazuje swoją muzyczną dojrzałość i zdolność do eksperymentowania z różnorodnymi gatunkami. Album łączy w sobie elementy groove metalu z wpływami nu metalu i nawiązaniami do mroczniejszych gatunków, takich jak deathcore czy death metal. Kawałki takie jak "Monsterland" czy "Acrobats Of The Abyss" prezentują nie tylko muzyczne umiejętności zespołu, ale również głęboką refleksję nad ludzką naturą i naszymi najgłębszymi lękami.

Nowy album zatytułowany "City of Death" miał swoją premierę wczoraj - 30 sierpnia 2023 roku. Za oprawę graficzną odpowiada Sylwia Adamczyk. Proces rejestracji, miksu i masteringu dokonano w Records Workshop. Album jest dostępny do odsłuchu na najpopularniejszych platformach streamingowych (Spotify, Apple, Bandcamp). Płytę CD można zakupić bezpośrednio od zespołu przez fanpage oraz wkrótce na Bandcampie.

Komentarz zespołu: "Krocz przez bramy miejsca, które czai się w najmroczniejszych zakątkach twojego umysłu: morderczy lunapark, gdzie każda atrakcja jest przepowiednią straszliwego końca. W "City Of Death", Steamachine zabiera Cię w krętą drogę pełną przerażających atrakcji - od mrocznych klaunów rzeźbiących tłum po akrobatów tańczących na krawędzi otchłani. Ten album to nie tylko zbiór utworów, to narracja przerażającego świata, gdzie koszmary dzieciństwa stają się rzeczywistością.

Zanurz się w "City Of Death", jeśli masz odwagę i przekonaj się, czy uda Ci się wydostać z tego mrocznego lunaparku w jednym kawałku."

Wczoraj, w dniu premiery zespół zaprezentował w sieci klip
do tytułowej kompozycji "City of Death" ⤵


Tracklista:

1. City Of Death
2. Show Of Death
3. Monsterland
4. Sinister Reflection
5. Acrobats Of the Abyss
6. Journey Of Madness
7. Toys Factory

Line-up:

Krystian „Juras" Jurkiewicz – gitara, wokal
Konrad „Gałązek" Gałązka – gitara
Dominik „Biały" Gałązka – gitara basowa
Olek Prusinowski – perkusja


źródło: Solid Rock PR
Subskrybuj to źródło RSS