Menu

Osada Vida - nowa płyta już jest

Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca po 4 latach z nowym, zaskakującym albumem „Variomatic”. Znamy już pierwszy singiel z płyty - utwór „In Circles”, który jest  znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu. Osada Vida prezentuje się bowiem w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu. Klip, w którym główną rolę zagrał znany i lubiany aktor Michał Czernecki, można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=WWHAtcqosQQ
 
Szósty, studyjny album zespołu przynosi niesamowitą dawkę melodii, energii i muzycznej przestrzeni oraz kilka zupełnie nowych rozwiązań w postaci zachwycających partii saksofonu, wiolonczeli czy lutni arabskiej. Rewelacyjny nowy wokalista prezentuje fragmenty zaśpiewane tak, że dzięki swojej przebojowości na długo zapiszą się w pamięci słuchaczy.
 
W związku z premierą płyty zespół zaprezentował kolejny singiel. „Fire Up” można odsłuchać w tym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=0mmwsV_9v0s
 
Osada Vida AD 2018 z płytą "Variomatic" to prawdziwy skarbiec potencjalnych hitów! Płytę można nabyć za pośrednictwem strony www.variomatic.pl, w sieci sklepów Media Markt, Saturn, Empik i empik.com oraz w dobrych sklepach muzycznych. W związku z promocją płyty, zespół wyruszy jesienią na trasę koncertową, której szczegóły pojawią się na stronach zespołu.
 
Lista utworów:
 
1. Missing
2. Eager
3. Fire Up
4. The Line
5. The Crossing
6. Melt
7. Catastrophic
8. In Circles
9. Good Night Return
10. Nocturnal
 
Osada Vida – skład:
Marcel Lisiak – wokal
Jan Mitoraj – gitary
Łukasz Lisiak – bas
Rafał „R6” Paluszek – instrumenty klawiszowe
Marek Romanowski – perkusja
 
 
www.facebook.com/osadavida
http://www.osadavida.art.pl/
Czytaj dalej...

EELS PREZENTUJE TELEDYSK DO „RUSTY PIPES”

EELS zaprezentował klip, który powstał do utworu „Rusty Pipes”. Obraz wyreżyserował zdobywca wielu nagród Matthias Hoene. Teledysk można obejrzeć tutaj.

„Kiedy po raz pierwszy słuchałem „Rusty Pipes” naprawdę poczułem, że nie jestem zsynchronizowany z otoczeniem i wtedy pomysł na klip pojawił się w sposób naturalny. Najtrudniej było zgrać opowieść z utworem. Na komputerze stworzyłem wstępny szkic kostiumu, który ulepszył niezwykły artysta konceptualny Yungah Lee. Projekt został wykonany przez grupę twórców w Pradze, a następnie wysłany do LA” – mówi reżyser.

„Rusty Pipes”  pochodzi w wydanego na początku kwietnia albumu „The Deconstruction”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni E Works/[PIAS]. Materiał na krążek został zarejestrowany w the Compound Studio w Kalifornii. Utwory nagrano w składzie: E, Kool G Murder, P-Boo oraz The Deconstruction Orchestra & Choir. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest E oraz Mickey Petralia.

 

Album „The Deconstruction”  można nabyć/posłuchać pod tym adresem: http://smarturl.it/EELSDeconstruction

PIAS
Czytaj dalej...

BOKKA NA JESIENI W TRASIE „LIVE ON PLANET B”

Na ten moment czekają wszyscy fani BOKKI. Na jesieni zespół wyrusza w trasę „Live On Planet B” !!! Rozkład jazdy poniżej:

12.10 Poznań - CK Zamek

13.10 Szczecin - Trafostacja Sztuki

19.10 Zabrze - CK Wiatrak

25.10 Gdynia - Atlantic

26.10 Olsztyn - Nowy Andergrant

 

15.11 Zielona Góra - Kawon

16.11 Wrocław - Sala Wielofunkcyjna (przy Hali Stulecia)

17.11 Opole - NCPP

18.11 Kraków - Forty Kleparz

22.11 Łódź - Wytwórnia

23.11 Ostrów Wlkp. - Stara Przepompownia

30.11 Warszawa - Niebo


20 kwietnia do sprzedaży trafił trzeci album BOKKI „Life On Planet B”  . Płyta ukazała się za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Jest to następca dobrze przyjętego krążka „Don’t Kiss and Tell”  z 2015 r. Na płycie znalazło się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół. Najnowsza płyta grupy wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczna i zmysłowa, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

 

Bieżące informacje o koncertach zespołu dostępne są na stronie BOKKI, Outrave i All About Music.

 PIAS
Czytaj dalej...

LOW POWRACA Z NOWYM MATERIAŁEM

„Double Negative” to tytuł najnowszego krążka Low, który trafi do sprzedaży 14 wcześnia. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Sub Pop.

Grupa ujawniła aż trzy utwory z nowego wydawnictwa. Klipy do nich można obejrzeć naraz tutaj bądź oddzielnie:

„Quorum” - https://youtu.be/1z1ETYnTB7Y

„Dancing and Blood” - https://youtu.be/TzMo-EpWcPA

“Fly” - https://youtu.be/Q5Enxzh-O9Y

Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest B.J. Burton (Bon Iver, Lizzo, Fancis and the Lights, James Blake). Utwory zostały zarejestrowane w studiu Justina Vernona April Base w Eau Claire, w stanie Wisconsin. Sparhawk, Parker i basista Steve Garrington wiedzieli, że chcą iść o krok dalej wraz z Burtonem i paletą jego dźwięków. Jednocześnie byli ciekawi co może zdziałać z ich muzyką „facet of hip-hopu”. Zamiast obsesyjnie komponować w domu w Duluth w Minnesocie zespół udawał się do studia z nowymi pomysłami, nad którymi wspólnie pracowali z Burtonem przez dwa lata. Autorem szaty graficznej albumu jest brytyjski artysta Peter Liversidge.

29 czerwca Low zagra koncert w Białymstoku w ramach Halfway Festival.

Oto tracklista:

1 Quorum

2. Dancing and Blood

3. Fly

4. Tempest

5. Always Up

6. Always Trying to Work It Out

7. The Son, The Sun

8. Dancing and Fire

9. Poor Sucker

10. Rome (Always in the Dark)

11. Disarray

Katarzyna Lewando

PIAS
Czytaj dalej...

Nowy teledysk Tune

Zespół Tune prezentuje nowy, czwarty już singiel z wydanego w grudniu ubiegłego roku albumu zatytułowanego „III”. Teledysk do utworu „Cocaine” można obejrzeć pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/bLOufFejy4M

Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka alternatywnego. Od 2011 roku nagrali dwa doskonale przyjęte krążki: „Lucid Moments” oraz „Identity”. Na każdym albumie zaskakują, zmieniając i rozwijając swoje brzmienie. Na „III” ponownie nie zabrakło innowacyjnych połączeń takich stylów muzycznych jak: rock alternatywny, pop, psychodelia, czy też muzyka elektroniczna.

Tracklista „III” przedstawia się następująco:

1. Monster
2. Higher
3. My Way
4. Cocaine
5. Big Bang Theory

6. Sky High
7. Icarus
8. Zero-G

Mystic
Czytaj dalej...

SUBTERFUGE - nowa supergrupa z debiutanckim albumem

Po wielu miesiącach prac tajemniczy projekt o nazwie Subterfuge, powołany do życia przez gitarzystę Tyberiusza Słodkiewicza, prezentuje swoją debiutancką płytę „Projections from the past”, która powstała w Multisort Studio w Nadolu pod okiem Witka Nowaka, właściciela studia, a jednocześnie producenta oraz znakomitego muzyka. Subterfuge to jednak nie tylko Tyberiusz i Witek (ex-Gwardia, ex-484), ale również klawiszowiec Adam Nowak (ex-Gwardia), perkusista Bartek Grochulski (Nomad, Kira, Sawblade), saksofonista Piotr Grąbkowski (Blue Cafe) oraz wokalista Mateusz Drzewicz (Divine Weep, Hellhaim) i wokalistka Kinga Lis (Icon).

Aktualnie Subterfuge pracuje już nad kolejnym albumem. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Dariusz "Daray" Brzozowski, znany z gry w zespołach Vader, Hunter, Vesania, Dimmu Borgir i wielu innych. Jego partie perkusji zostały już zarejestrowane.

„Projections from the past” to prawie półtorej godziny obcowania z metalem w najróżniejszych jego formach: od spokojnych ballad, klimatycznych interludiów, poprzez potężne riffy klasycznego heavy i speed metalu, hard rocka, aż do ekstremalnych odmian gatunku. To płyta przede wszystkim progresywna, z nieoczekiwanymi zwrotami, która w wielu miejscach wykracza poza ramy gatunku.

Płyta jest koncept albumem opowiadającym historię zwykłego człowieka, który zmęczony otaczającą go rzeczywistością decyduje się wziąć udział w projekcie mającym na celu przetrwanie gatunku ludzkiego. Godzi się na hibernację, która przeniesie go w przyszłość. Jak mówi Tyberiusz Słodkiewicz: „Album rozpoczyna się w momencie, który wprowadza nas w historię człowieka właśnie wybudzonego z hibernacji, zmęczonego, zagubionego, próbującego odnaleźć samego siebie. Przez kolejne kilkadziesiąt minut muzyki słuchacz odbywa podróż przez świat przyszłości, w którym nie ma już cywilizacji jaką znamy, a ostatnie strzępy ludzkości udają normalne życie w specjalnie wybudowanym do tego celu miejscu, zwanym The Place. To otoczone murem miasteczko ze wszystkimi wygodami dzisiejszego świata, rządzone przez nieuznającego sprzeciwu naukowca, który wymyślił i stworzył projekt mający na celu ocalenie gatunku ludzkiego. Za murem jednak na życie mieszkańców polują monstra, które zmutowały na skutek wojny nuklearnej, która doprowadziła świat jaki dzisiaj znamy do zagłady. Świat przyszłości widzimy przez pryzmat przeżyć głównego bohatera, który szargany wspomnieniami żałuje swojej decyzji o porzucenia „starego” życia. Jednocześnie jego charakter nie pozwala mu biernie przyglądać się złu, które toczy miejsce, w którym żyje.”.

Jak zakończy się jego podróż? Odpowiedzi trzeba by poszukać już w samych utworach.

Lyric video do utworu "Now it's clear - Presence of Mind": www.youtube.com/watch?v=ijFV4wHegd4

Płyta wydana została dzięki Kameleon Records: www.kameleonrecords.pl

Kontakt z zespołem i wszelkie informacje: www.facebook.com/Subterfugepl
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS