Menu

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Czytaj dalej...

Samael - nowy singiel radiowy „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej trwałych i wpływowych zespołów na scenie industrialnego i black metalu, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór jednocześnie ciężki i monumentalny, poruszający temat życiowych trudności oraz odwagi do podejmowania ryzyka.

Ikony ekstremalnego metalu SAMAEL wkraczają w nową erę z nowym singlem „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej wpływowych i najdłużej działających zespołów sceny industrialnej i blackmetalowej, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór równie ciężki, co podniosły. Tekst opowiada o mierzeniu się z przeciwnościami losu i wykorzystywaniu życiowych szans. Porywający kawałek, oparty na mocnym, marszowym rytmie, kontynuuje nowy rozdział w historii zespołu, zapoczątkowany w 2025 roku utworem „Black Matter Manifesto” – pierwszym premierowym materiałem grupy po ośmiu latach.

Założony w 1987 roku zespół Samael ma za sobą niemal 40 lat nieprzerwanej działalności i należy do najważniejszych formacji w historii ekstremalnego metalu. Albumy takie jak Worship Him (1990) oraz Passage (1996) wywarły ogromny wpływ na rozwój mrocznych odmian metalu dzięki unikalnemu połączeniu black metalu, industrialu i symfonicznych aranżacji. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi zespół nieustannie przesuwa granice gatunku, zachowując mroczną precyzję i apokaliptyczny rozmach. „Hail To The Sun” jest równie surowy, potężny i imponujący jak wcześniejsze dokonania grupy.

SAMAEL o „Hail To The Sun”:

„W niespokojnych czasach dobrze jest jednoczyć się wokół czegoś, co ma znaczenie dla nas wszystkich… A czy jest coś lepszego niż słońce, które jest jedno, ale każdy z nas doświadcza go na swój sposób?

‘Hail To The Sun’ to hymn, który przeprowadzi was przez lato i ogrzeje, gdy nadejdzie zima. Ta piosenka opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i wykorzystywaniu szans, jakie daje życie.”



źródło: Napalm Records

Czytaj dalej...

Behemoth prezentuje nowy singiel i teledysk

Behemoth prezentuje nowy singiel i teledysk, „I, Scvlptor". Nergal tak komentuje nowy utwór:

„I, Scvlptor" to nowa kompozycja Behemoth, zakorzeniona w tradycji monumentalnych utworów, takich jak „O Father O Satan O Sun!", „Lucifer" czy „Nieboga Czarny Xiądz", a jednocześnie otwierająca nowy rozdział. Tekstowo jest metaforą niekończącego się procesu kształtowania siebie — nierównej walki z materią i osobistymi ograniczeniami. Paradoks polega na tym, że od momentu narodzin jesteśmy skazani na śmierć, więc być może nie chodzi o samo zwycięstwo, ale o nieustanny akt kształtowania siebie".

Jest to ekskluzywne wydawnictwo, zawierające osiem niepublikowanych utworów - siedem nowych nagrań studyjnych i jeden utwór koncertowy. Dwa zawarte na „I, Scvlptor" utwory, „Rise of the Blackstorm of Evil" (z dema „The Return of the Northern Moon" z 1992 roku) i „In Thy Pandemaeternum" (z albumu „Pandemonic Incantations" z 1998 roku) to nagrane na nowo wersje wcześniejszych kompozycji Behemoth, opatrzone współczesnym brzmieniem, przy jednoczesnym zachowaniu ich pierwotnego ducha. Behemoth składa także hołd zespołom, które miały ogromny wpływ na ich twórczość: „In League With Satan", utwór z repertuaru Venom, zarejestrowany z udziałem Shagratha z Dimmu Borgir, oraz „The Return of Darkness and Evil", klasyk Bathory w wersji koncertowej, w którym gościnnie wystąpił Sakis Tolis z Rotting Christ.

Wydawnictwo ukazuje się w spektakularnej formie – w licznych wariantach kolorystycznych na LP, w limitowanym boxie, na płycie CD i na kasecie.

Nergal tak opisuje „I, Scvlptor":

„Jesteśmy cholernie podekscytowani premierą „I, Scvlptor". Chociaż nie jest to klasyczny album studyjny, sam fakt, że zawiera utwory, których nikt wcześniej nie słyszał, czyni go bardzo ważnym wydawnictwem. Co więcej, niektóre z tych utworów różnią się od tego, co zaprezentowaliśmy na naszym poprzednim albumie, „The Shit Ov God". „I, Scvlptor" jest megaistotny – to pomost między tym, gdzie jesteśmy teraz, a tym, co może nastąpić w przyszłości".


Tracklista:

1. I, Scvlptor

2. Lord ov the Horizons

3. Rise of the Blackstorm of Evil

4. In Thy Pandemaeternum

5. Begotten

6. In League with Satan

7. The Return of Darkness and Evil [Live]

8. Lord ov the Horizons [Alt. Version]

Tej jesieni Behemoth wystąpi w roli co-headlinera europejskiej trasy „In League With Satan", wraz z norweskimi mistrzami symfonicznego black metalu, Dimmu Borgir, a gośćmi specjalnymi będą black metalowcy ze Szwecji, Dark Funeral. Trasa jest już określana jako jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń ekstremalnego metalu dekady. Niedawno ogłoszono polski koncert: 25 października zespoły wystąpią w katowickim Spodku.

Szczegóły trasy:

9 października — Zurych, Szwajcaria — Halle 622

10 października — Zwickau, Niemcy — Sparkassen-Arena

11 października — Esch-sur-Alzette, Luksemburg — Rockhal

13 października — Mediolan, Włochy — Alcatraz

14 października — Monachium, Niemcy — Zenith

16 października — Paryż, Francja — Zenith

18 października — Den Bosch, Holandia — Mainstage

20 października — Kolonia, Niemcy — Palladium

22 października — Hamburg, Niemcy — Inselpark Arena

23 października — Berlin, Niemcy — Columbiahalle

24 października — Brno, Czechy — Hala Vodova

25 października — Katowice, Polska — Spodek

27 października — Helsinki, Finlandia — Ice Hall

29 października — Sztokholm, Szwecja — Berns

30 października — Kopenhaga, Dania — K.B. Hallen

BEHEMOTH:
Nergal - Lead Vocals, Guitars
Inferno - Drums, Percussion
Orion - Bass, Backing Vocals


***
Seth - Guitar, Backing Vocals

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

The Bullseyes. Drugi singiel ‘This Is Wild’ zapowiada kolejny album rockowego duetu

Zespół The Bullseyes jest znany słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, bywalcom festiwali i showcase'ów. Byli zwycięzcami konkursu festiwalu Jarocin, jak i finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej "Sanki", a nawet ich utwór był wykorzystany w kampanii sponsora UEFA Euro 2024! Nie wiele jest w Polsce zespołów które grają tak rocka jak oni.

Gotowi na wielkie sceny!

The Bullseyes to rockowy duet, który tworzą Darek Łukasik (gitara) i Mateusz Jarząbek (perkusja). Zespół łączy riffowy fundament z nowoczesną produkcją, tworząc krótkie i dynamiczne utwory o wyraźnej strukturze rytmicznej. Formacja jest zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistą nagrody SANKI „Gazety Wyborczej".

„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant - najlepszy zespół w kategorii open" – Jarosław Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

'This Is Wild' to utwór, który uderza w temat niezaspokojonego głodu doświadczeń i świadomości uciekającego czasu, z którego nie sposób w pełni czerpać w trakcie jednego życia. Szybki, punkowy numer o czystej, letniej energii opierający się na surfrockowym shuffle, dynamicznym riffie, wybuchowych solówkach oraz chwytliwych liniach melodycznych rozpisanych na harmoniczne wokale.

Singiel 'This Is Wild' to druga piosenka zapowiadająca nadchodzący album duetu, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

The Bullseyes:
Dariusz Łukasik: gitara
Mateusz Jarząbek: perkusja

Koncerty:
13.11.2026 - Podrówko Art (Gdynia)
15.11.2026 - DK Słowianin (Szczecin)
20.11.2026 - 2PROGI (Poznań)
27.11.2026 - Hype Park (Kraków)
28.11.2026 - Niebo (Warszawa)
05.12.2026 - Łącznik (Wrocław)
11.12.2026 - Zgrzyt (Lublin)

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Zespół The Pretty Reckless wkrótce wyda nowy album Dear God!

Bardzo popularny, wielokrotnie platynowy zespół rockowy The Pretty Reckless rozpoczął nowy, pełen energii rozdział swojej kariery, ogłaszając wydanie piątego albumu studyjnego Dear God oraz światową trasę koncertową w 2026 roku.

Album „Dear God” otwiera nowy etap twórczości zespołu, stawiając na szczerość, intensywność i artystyczną swobodę. To jedno z najbardziej surowych i bezkompromisowych wydawnictw w ich dorobku. Podczas pracy nad płytą muzycy postawili na bardziej osobiste, niemal pamiętnikowe teksty.

Nowy singiel When I Wake Up prezentuje punkową energię, pozostając jednocześnie wierny charakterystycznemu brzmieniu grupy: potężnym gitarom i wyjątkowemu wokalowi Taylor Momsen.

Na albumie znajdzie się również przebój For I Am Death, który w listopadzie ubiegłego roku osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Mainstream Rock Airplay. Był to czwarty z rzędu numer 1 zespołu oraz drugi raz, gdy grupa dokonała takiego wyczynu.

Zespół wyruszy także w nową trasę koncertową DEAR GOD Tour, podczas której odwiedzi fanów na całym świecie. Europejskie daty koncertów mają zostać ogłoszone poniżej w pełnym harmonogramie. Trasa nastąpi po niezwykle udanych dwóch latach koncertowania u boku AC/DC podczas trasy PWR UP Tour.

Nadchodzący rok jest kontynuacją wyjątkowo udanego okresu dla zespołu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa wystąpiła m.in. na prestiżowej gali MusiCares Person of the Year Gala, gdzie Taylor Momsen oddała hołd Mariah Carey wraz z zespołem Foo Fighters. Wystąpiła także podczas ceremonii Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony, wykonując utwory z zespołem Soundgarden z okazji ich wprowadzenia do Galerii Sław Rock and Rolla.

Dodatkowo zespół wydał świąteczną EP-kę Taylor Momsen's Pretty Reckless Christmas, zawierającą nową wersję utworu Where Are You Christmas?. Singiel promujący wydawnictwo osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Hot Hard Rock Songs, ponownie rozbudzając zainteresowanie fanów na całym świecie i wywołując nostalgię po ponad dwóch dekadach od premiery oryginału.

źródło: Fearless Records
Czytaj dalej...

Hells Bells Festival w Szczecinie, nowy, rockowy festiwal na rozpoczęcie wakacji.

Hells Bells Festival odbędzie się w Szczecinie już 26 i 27 czerwca! Gwiazdy punk rocka i metalu zagrają na Łasztowni, w klimatycznych portowych przestrzeniach, gdzie dziś latem bije serce miasta. Organizatorzy zaprosili prawdziwe gwiazdy jak Udo Dirkschneider, UK Subs, Pro-Pain, Possessed, Grave Digger czy Discharge. Nie zabraknie także czołówki polskiej sceny w postaci Vader, Dezertera, Furii i The Analogs. Oprócz klasyków gatunku zobaczymy też najlepszych przedstawicieli młodego pokolenia - m. in. zespoły Pretensje, My Own Abyss czy Seks W Czasach Wojny.

Hells Bells Festival odbywa się po raz pierwszy, lecz od razu przykuł uwagę publiczności i komentatorów z całej Polski. Ciekawy mocny skład miesza nie tylko wszystko co najlepsze w metalu i punk rocku, ale sięga szerzej - to m. in. horrorcorowy raper Słoń czy klimatyczny projekt Drowned In Silver. Koncerty odbędą się na dwóch scenach plenerowych oraz trzeciej in-door w CKE Stara Rzeźnia. Wydarzenie ma świetną oprawę - za wzór i logotyp odpowiada Rafał "Too Mamy Skulls" Wechterowicz.

Szczeciński festiwal zlokalizowany jest na Łasztowni, a konkretnie na Placu Gryfitów - kojarzonym głównie dzięki pomnikowi Paprykarza. To portowe tereny do których prowadzą piękne bulwary, a publiczność będzie mieć pod ręką również wesołe miasteczko Holiday Park oraz plażę na Wyspie Grodzkiej. Na terenie festiwalu znajdzie się restauracja z konkretnym menu (m. in. schabowy, paprykarz) oraz food trucki. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak np. strefa tatuażu oraz merch-market.

Dziękuję
Pozdrowienia
Sylwia Lato
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS