Menu

VISIONS OF ATLANTIS - “Tonight I’m Alive” - nowy singiel i klip zespołu

VISIONS OF ATLANTIS - “Tonight I’m Alive” - nowy singiel i klip zespołu
fot: Robert Eikelpoth
„Są historie, które będą ciągle opowiadane - niesione przez wiatr, przez lata, ponadczasowe…” – autor nieznany

Zespół VISIONS OF ATLANTIS wydał swój trzeci singiel „Tonight I'm Alive” pochodzący z nadchodzącego albumu “Pirates II – Armada”, którego premiera zaplanowana jest na najbliższy piątek, 5 lipca 2024 roku w barwach Napalm Records. Perkusyjny „Tonight I'm Alive” zaskakuje i urzeka rytmem pirackiej imprezy w przededniu bitwy, elektryzując hukiem huraganu – wyjątkowy, nieznany dotąd popis talentu VISIONS OF ATLANTIS. Piosenka zawiera podnoszącą na duchu melodię i zaprasza do podboju siedmiu mórz z królową piratów Clémentine Delauney i odważnym kapitanem Michele Guaitoli na pirackiej armadzie.

Tą epicką i burzliwą piosenką piraci z VISIONS OF ATLANTIS udowadniają, że są więcej niż gotowi, by zdobyć koronę symfonicznego metalu! Zespół zabiera słuchaczy w najcięższą jak dotąd symfoniczną przygodę swoim nowym albumem studyjnym i następcą ich poprzedniego, wysoko notowanego wydawnictwa, „Pirates” (2022). Album sięga aż do fal unoszących się nad Jolly Rogerem – przenosząc wszystko, co do tej pory udało się osiągnąć, na wyższy poziom. Teraz, wraz z „Pirates II – Armada”, podróż symfonicznych piratów jest kontynuowana i prowadzi do wielkiej jesiennej europejskiej trasy koncertowej, podczas której odbędą się 33 koncerty w całej Europie – co będzie największą jak dotąd główną trasą w ich obiecującej karierze. Przygotuj się na ten wyjątkowy spektakl metalu symfonicznego!

Sama królowa piratów Clémentine Delauney o „Tonight I'm Alive”:
„Stoimy w przededniu mrocznej przyszłości, z zagrożeniami, wrogami i chmurami gromadzącymi się ze wszystkich stron. Na krawędzi tego urwiska, wpatrując się w czekającą nas pustkę, można było uciec, można było stracić rozum. My, piraci, tańczymy. Tańczymy w obliczu niebezpieczeństwa i śmierci. Szanujemy życie; szanujemy nasze istnienie. Pamiętamy, że czystość naszych serc i dusz nigdy nie może być nam odebrana. Pamiętamy, że właśnie w tym momencie żyjemy. Cokolwiek się stanie, będziemy tańczyć w deszczu.”

Zobacz video do “Tonight I’m Alive” tutaj:

Dziennik pokładowy:
5 lipca, 2024; High Seas
“Rozpoczyna się nowy dzień żeglowania, wiatr jest po naszej stronie, a morze mówi o niedawnych bitwach. Powietrze jest świeże – hipokryzja, chciwość, zazdrość – serca starego świata w końcu ujawniają swoją zwodniczą prawdę. Starzy przywódcy tracą grunt pod nogami, ich kłamstwa stają się coraz większe i nadchodzi ciemność. Każdy słoneczny dzień kryje nadchodzącą burzę, a natura testuje nasze siły przed ostatnią bitwą.

Staliśmy się piratami, wolnymi duchami i szczerymi sercami. Pokonując burze, które próbują wzbudzić w nas wątpliwości, dostrzegamy światło w ciemności. Stara prawda blednie, robiąc miejsce na nową historię. Nasze przeznaczenie jest w naszych rękach, w naszych sercach, na każdym kroku, który podejmujemy. Łącząc się ponownie ze sobą, dotykamy istoty życia, które dzielimy ze wszystkimi stworzeniami. Razem niepowstrzymani, połączeni z prawdą, prowadzeni przez słońce i burze.

Będziemy rządzić oceanami, kontynentem, każdą ulicą, każdym domem, szerząc nadzieję. Nasze pirackie krzyki będą trwać przez stulecia, a przodkowie będą nucić nasze melodie, nasze słowa będą śpiewane w nowym świecie, który stworzymy. Nasza chwała będzie żyć wiecznie. Zjednoczeni jako jedna siła, jedna armia, ostateczna ARMADA.”


Pre-Order Pirates II – Armad:

Emocje, głębia, bogactwo dźwięku. Nie tylko płytę, ale prawdziwy huragan uczuć dostarcza VISIONS OF ATLANTIS wraz z nowym albumem “Pirates II – Armada”. Oszałamiający utwór „Monsters” to zapadająca w pamięć muzyczna przygoda ilustrująca konfrontację z wewnętrznymi potworami, rozpoczynająca się spokojnymi fragmentami, które przeradzają się w rytmiczny refren, ukazujący pełną muzyczną moc królowej piratów Clémentine Delauney i odważnego kapitana Michele Guaitoli. Płonące płomienie „Hellfire” oczarowują słuchacza, a w „Underwater” są to delikatne melodie. Filmowa przygoda trwająca ponad 7 minut arcydzieła „The Dead of the Sea” przywołuje słony zapach morza, sprawiając, że słuchacz czuje – w każdym melodyjnym zakręcie i teatralnym uderzeniu orkiestry – strzelanie z armat i szalejącą bitwę. Słuchacze uronią łzę w żałobie przy melodii „Ashes to the Sea”.

“PIRATES II – ARMADA” lista utworów:
1. To Those Who Choose to Fight
2. The Land of the Free
3. Monsters
4. Tonight I’m Alive
5. Armada
6. The Dead of the Sea
7. Ashes to the Sea
8. Hellfire
9. Collide
10. Magic of the Night
11. Underwater
12. Where the Sky and Ocean Blend

“PIRATES II – ARMADA” – dostępne są następujące formaty:
Deluxe Boxset – zawiera: 1-CD Digisleeve, oprawiony Backdrop, wisiorek, BONUS 7" LP, z utworami: Side A: “One Last Hope”, Side B: “Underwater” (wersja akustyczna) - (tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm, limitowana ilość 500 szt.)
2-CD Earbook CD1: PIRATES II – ARMADA / CD2: PIRATES II – ARMADA (wersja orkiestrowa) (tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm, limitowana ilość 500 szt.)
2-LP Gatefold Marbled FIRE (zawiera utwór bonusowy: “Stormy Waters”) + 7" VINYL “Armada” z: Side A: “Armada”, Side B: “Armada” (wersa orkiestrowa) OCEAN BLUE (tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm, limitowana ilość 500 szt.)
2-LP Marbled MOONLIGHT OCEAN (zawiera utwór bonusowy: “Stormy Waters”)
2-LP Gatefold BLACK (zawiera utwór bonusowy: “Stormy Waters”)
Kaseta (tylo w sprzedaży wysłkowej Napalm)
1-CD Digisleeve
Album w wersji cyfrowej


źródło: press

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.