Menu

Avant Art Festival 2024: nowa edycja w Wałbrzychu i Legnicy

Avant Art Festival 2024: nowa edycja w Wałbrzychu i Legnicy
Avant Art Festival to znany w Polsce festiwal muzyki i sztuki eksperymentalnej i awangardowej, który po raz 17. pojawi się w tym roku we Wrocławiu, a po raz 8 w Warszawie. Na początku lipca rozpocznie również 3-letnią, niezwykle ważną w historii festiwalu obecność na Dolnym Śląsku.

W dniach 5-7 lipca Avant Art Festival po raz pierwszy zagości w Wałbrzychu, a następnie pod koniec lipca - w postaci wydarzeń specjalnych - również w Legnicy.

Wśród ogłoszonych projektów edycji w Wałbrzychu usłyszymy:
duet Luciany Rizzo i Piotra Damasiewicza, koncerty solowe Wojtka Mazolewskiego i Daniela Szweda, wielokrotnie nagradzany, najnowszy projekt saksofonisty i klarnecisty Marka Pospieszalskiego (Oktet) zespoły Marmur (Rumiński/Moretti) i Zdrój, a także pochodzącą z Belgii kompozytorkę i performerkę Daisy Ray.

Performatywny charakter festiwalu uzupełni pokaz mody "no_przesada" Martyny Koniecznej oraz sekcja filmowa w ramach Avant Art Film z filmami: "Rave" (reż. Łukasz Ronduda Dawid), "Licht: Szaleństwo i Opera" oraz "Singeli Movement: Greed for Speed" w reż. Jana Moszumańskiego.

Z myślą o lokalnej scenie muzycznej, organizatorzy planują przeprowadzenie jednego ze swoich flagowych projektów "Open Call for sonic art", którego laureat_ka wystąpi w ramach programu tegorocznej, wałbrzyskiej edycji festiwalu.

Z kolei głównym wydarzeniem edycji legnickiej będzie wystawa "Tabula Rasa" w opiece kuratorskiej Krzysia Bykowskiego i Izy Roko prezentująca prace Piotra Kowalskiego i Stacha Szumskiego, połączona z koncertem hiszpańskiego producenta i kompozytora Æthereal Arthropod, a także sekcja filmów dokumentalnych o muzyce w ramach Avant Art Film.

Miejsca Festiwalowe:
Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA
Galeria Sztuki w Legnicy
Kino Apollo / Wałbrzych
Kino Piast / Legnica

Organizator: Fundacja Avant Art
Patronat: wyborcza.pl, Radio Wrocław
Główny Partner: Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
Partnerzy: Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Galeria Sztuki w Legnicy, Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF), Kino Apollo, Kino Piast, Harcówka PTTK

źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.