Menu

MY OWN ABYSS (metalcore) wydał nową EPkę "Dead End"

MY OWN ABYSS (metalcore) wydał nową EPkę "Dead End"
fot. press
My Own Abyss to zespół prezentujący własną, nowoczesną wizję połączenia klasycznego brzmienia metalcore'owego z elektroniczną świeżością.

Czteroosobowa grupa z Krakowa dała się poznać światu pod koniec 2018 roku, wydając swój debiutancki album "Abyss EP". Ich dotychczasowy dorobek artystyczny wzbogacają metalcore'owe interpretacje popularnych przebojów, takie jak "Sweet But Psycho" - Ava Max [2019] oraz "Flowers" - Miley Cyrus [2023], a także najnowsze autorskie single z 2023 roku: "Let's Go W!LD", "The First Nail" oraz "Without Control". Dwa ostatnie z nich są owocem współpracy z amerykańskim producentem Matt'em Thomas'em, czego finałem jest kolejny mini album "Dead End", którego premiera miała miejsce 5 kwietnia 2024.

Przez kilka lat aktywności, My Own Abyss zagrali dziesiątki koncertów, dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Paledusk, Space Of Variations, The Materia, The Sixpounder czy Virgin Snatch. 19 kwietnia 2024 zespół wyruszył w Polskę, by na trasie pt. "Dead End Tour" promować swoje najnowsze wydawnictwo.

Music na najnowsze wydawnictwo została zmiksowana i wyprodukowana przez Matt'a Thomas'a, masteringu dokonał Joel Wanasek w JTW Recording (Carnation, Machine Head, Dååth). Okładkę stworzył Woeismel, a edycji poddał ją Mikołaj Mędrala. EPka została wydana 5 kwietnia 2024 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD, która jest dostępna w sklepie internetowym zespołu.

Tak zespół komentuje najnowsze wydawnictwo: "Dead End to mini album, który jest głębokim przeżyciem skrajnych emocji. Opowiada historię wewnętrznego konfliktu między umysłem a sercem, który wykiełkował w człowieku w wyniku przebywania w toksycznym środowisku. Presja otoczenia, narzucająca swoje zepsute normy, prowadzi podmiot liryczny do niekontrolowanych czynów, które miały przynieść mu spokój i poczucie ulgi. Jednakże efekt okazał się odwrotny - jego działania tylko zwiększyły w nim negatywne emocje, z którymi na koniec dnia pozostaje sam."

OBEJRZYJ KLIP do utworu "Dead End" ⤵

https://youtu.be/z25gi5QJhII

my own abyss
Tracklista:

1. Without Control
2. The First Nail
3. Dead End


źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.