Menu

TOŃ nowy singiel zespołu "Wdech / Wydech"

TOŃ nowy singiel zespołu "Wdech / Wydech"
fot. Katarzyna Miszczak
Singiel zapowiada debiutancki album “Korzenie” remiera 14.06.2024 r.

TOŃ to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej, który łączy elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, leśnymi, aż po metalową ekstremę. Tworzą go przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV. Grają razem muzykę z pogranicza jawy i snu, w której ciężar i gardłowy krzyk mieszają się z harmonią, wyrazistym kobiecym wokalem i subtelnością.

“Utwór opowiada o stanie zagubienia i strachu przed nieznanym. O uczuciu, które towarzyszy Ci, kiedy nie pytasz już “czy”, a “kiedy” Twój świat się rozsypie.” mówi o swojej piosence zespół TOŃ. “Wszystko jest w Twojej głowie, a świat dookoła po prostu trwa - był, jest i będzie.” dodają muzycy.

Pierwszy album zespołu zatytułowany “Korzenie” premierę będzie miał 14 czerwca. Zawierać będzie 8 utworów, płytę zapowiadały inne single z płyty: ‘Odwilż’, ‘Las, głaz, ćma’ i ‘Niesława’. Zarejestrowany został w Nebula Studio przez Tomka Stołowskiego (Tides From Nebula), a większość z nich zmiksowana i zmasterowana przez Maćka Karbowskiego (także TFN). Tytułowy utwór został zmiksowany przez Roberta Szydło (Mikromusic).

Premierowy koncert płyty TOŃ “Korzenie” odbędzie się 14 czerwca w Warszawie w klubie Hydrozagadka. TOŃ zagra wspólnie z gośćmi specjalnymi: Moriah Woods i Shagreen.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/445994014776367

TOŃ to:
Monika Adamska-Guzikowska – wokal
Jagoda Podskarbi - perkusja
Jakub Guzikowski – gitara, wokal
Robert Wiśniewski – gitara, sample, synthy
Wojtek Górecki – bas

„Korzenie” - playlista:

1. Wdech/Wydech
2. Las, głaz, ćma
3. Korzenie
4. Nic pomiędzy
5. … A dom niewoli zniszcz i spal
6. Niesława
7. Krzyk
8. Odwilż

źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.