Menu

Kurkus: nowy singiel 'Brak Tchu'. Zapowiedź albumu "Totalny Chaos"

Kurkus: nowy singiel 'Brak Tchu'. Zapowiedź albumu "Totalny Chaos"
W zeszłym roku promowana przeze mnie artystka solowa - Kurkus, wydała kilka singli. Niektóre z nich zagościły w rozgłośniach radiowych na dłużej, pojawiły się też w wielu audycjach autorskich.

Teraz artystka powraca z kolejnym singlem, który zapowie zamknięcie pierwszego etapu swojej obecności na scenie: wydanie debiutanckiego albumu. Płyta "Totalny Chaos" pojawi się w czerwcu tego roku.

Kurkus to projekt solowy wokalistki Kamili Kurkus. Autorka sama pisze i komponuje, nagrywa też większość instrumentów. Za stałą inspirację do tworzenia muzyki Kamila podaje cold wave, shoegaze, new romantic, muzykę z gier komputerowych oraz lata spędzone w Finlandii. Jeśli chodzi o ulubioną polską płytę to jest to "Opera i Gawliński" oraz wczesna twórczość Closterkeller.

Nowy utwór Kurkus 'Brak Tchu' jest singlem promującym nadchodzący, pierwszy album artystki. "Nowy chaos" - taki tytuł będzie nosiła płyta, która zostanie wydana w czerwcu tego roku.

Piosenka utrzymana jest w typowym dla Kurkus zimnym klimacie i opowiada o przemijaniu, chorobach i niepewności.

Artystka sama przyznaje: "Nie za bardzo lubię mówić o czym jest piosenka, bo mam wrażenie że z czegoś ją obdzieram; zabiera to poniekąd możliwość interpretacji po swojemu. Zwłaszcza kiedy temat jest bardzo prozaiczny, a w tym przypadku tak było bo napisałam ją... na wizycie u lekarza. " i dodaje: "Moje utwory powstają bardzo spontanicznie, bez większego zamysłu, nie ma tu ukrytych znaczeń. Śpiewam co mi akurat w duszy gra i jak mi się podoba, to robię z tego piosenkę."

źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.