Menu

Bruce Dickinson: nowy singiel 'Rain On The Graves’. Zapowiedź albumu "The Mandrake Project"

Bruce Dickinson: nowy singiel 'Rain On The Graves’. Zapowiedź albumu "The Mandrake Project"
fot. press
Wielki Bruce Dickinson wydał właśnie nowy singiel zapowiadający jego siódmą studyjną płytę solową. Posłuchajcie 'Rain On The Graves' i zobaczcie towarzyszący mu teledysk!

'Rain On The Graves' to drugi singiel po 'Afterglow of Ragnarok', który zapowiada wydanie albumu solowego Bruce'a Dickinsona "The Mandrake Project". Premiera płyty zaplanowana jest na 1 marca 2024 roku, wydawcą jest wytwórnia BMG.

Inspiracją do powstania 'Rain On The Graves' była wizyta na grobie poety epoki romantyzmu - Williama Wordswortha w Lake District w Wielkiej Brytanii.

Wideo kręcone było w zimowej scenerii Cornwall (Wielka Brytania). Tak jak przy 'Afterglow of Ragnarok', za reżyserię klipu odpowiedzialny jest Ryan Mackfall, a głównym aktorem jest Bruce Dickinson.

"The Mandrake Project" to także komiks o tym samym tytule, którego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. "Dr. Who") i rysownik Staz Johnson (rysujący dla kultowego wydawnictwa 2000AD), a okładki wykonał wielki mistrz Bill Sienkiewicz. Wydany zostanie w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych.

Pierwsza z serii wyjdzie do końca 2024 roku, a pierwsze wydanie pojedynczego komiksu ukazało się 17 stycznia 2024 r. Pierwsze specjalne wydanie kolekcjonerskie wyprzedało się w przeciągu 48 godzin od startu sprzedaży!

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół zagrają utwory z płyty "The Mandrake Project" na żywo w trakcie trasy koncertowej już tej wiosny i lata. W Polsce wystąpi na Mystic Festivalu w Gdańsku już 6 czerwca!

źródło: Filip Sarniak

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.