Menu

Dziś premiera albumu “Piąty Wymiar” grupy Toguslav Brandt.

Dziś premiera albumu “Piąty Wymiar” grupy Toguslav Brandt.
Można by powiedzieć nareszcie, oto jest najnowsza, druga w historii zespołu płyta od dziś jest już dostępna. Pierwsze streamingowe prezentacje już pojawiły się na kanale Spotify zespołu, a po godz. 18.00 płyta będzie w całości dostępna na kanale oficjalnym YT Toguslav Brandt. Pod koniec tego tygodnia album “Piąty Wymiar” pojawi się na wszystkich dostępnych streamingach . Zgodnie z zapowiedzią muzyków i ich managementu płyta trafia więc najpierw do sieci. A muzycy Toguslav Brandt dzielą się z fanami takim wpisem na swoim fanpage:

“Album PIĄTY WYMIAR już jest dostępny !! Póki co w sieci, ale za niedługo powinien się ukazać również na nośniku CD. Płyta powstawała bardzo długo. Zaczęliśmy pierwsze nagrywki już w tamtym roku w październiku. Wtedy nagrane zostały utwory MOTOROLL i W HOŁDZIE DLA ROCKA. Potem niestety nastąpiły zmiany. Zmiany spowodowane różnymi sytuacjami życiowymi. Najpierw zmiana basisty. Na miejsce Bogdana wskoczył nowy/stary basista Michał. Potem zaczęliśmy komponować całkiem nowe utwory i zmieniła się koncepcja całości. Przeszliśmy z delikatnego rocka w mocne rockowe granie z zacięciem heavy metalowym. Zmiana tytułu płyty, jak i zmiana okładki. No i same nagrania, które postanowiliśmy zrealizować we własnym zakresie. Wszystkim zajął się Michał w swoim WATERTOWER Studio. Utwór MOTOROLL pozostał wraz z teledyskiem, natomiast W HOŁDZIE DLA ROCKA nagraliśmy od nowa. Od 7 maja 2023 roku zaczęliśmy rejestrować album PIĄTY WYMIAR. Niestety czas nie był naszym sprzymierzeńcem. A raczej jego brak. Potem wypadek Piotrka, który skomplikował sprawy z koncertami. Nagrywanie szło opornie i długo. Kilka utworów pojawiło się w sieci już wcześniej ale na płycie będą one brzmieć o wiele lepiej. Album dopieszczony na maksa i pewne rzeczy wyszły w trakcie miksów. Instrumenty klawiszowe pojawiające się na albumie to zasługa Michała. Wokalnie na tej płycie udzielał się również Piotrek, który odkrył w sobie talenty wokalne. Album jest całkiem inny aniżeli debiut i mamy nadzieję, że zjednamy sobie nowych fanów. Jesteśmy dumni z tego naszego dzieła gdyż pomimo różnych przeciwności losu udało się w końcu doprowadzić tę sprawę do końca. A już od 8 grudnia w Bartoszycach i potem 9 grudnia w Łomży zaczynamy promocję PIATEGO WYMIARU. Na koncertach usłyszycie album w całości ale zagramy również kilka numerów ze STAREJ GWARDII.


Pozostałe linki pojawia się na kanale FB zespołu z końcem tygodnia. Warto dodać, że nowa płyta jest wynikiem nie tylko ciężkiej pracy, ale całkowitej zmiany zarówno oblicza technicznego, jak i muzycznego zespołu. Słowem Toguslav Brandt wskoczył na poziom wyżej. Zapraszamy was od oceny i słuchania materiału.


źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Agencja promocyjno koncertowa

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.