Menu

Trzeci singiel KALT VINDUR z płyty "Magna Mater"

Trzeci singiel KALT VINDUR z płyty "Magna Mater"
KALT VINDUR powstał wiosną 2015 roku w Dukli. Po zmianach personalnych w składzie: Artur (Svart) na gitarze, Julian (Xakhariash) na perkusji, Szymon (S) na basie, Wojciech (Celsus) na wokalu, zespół nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Delusions" (2017), gdzie instrumenty klawiszowe i syntezatory zostały nagrane przez U. Recka z legendarnego zespołu Lux Occulta. W 2020 roku ukazał się drugi album „...And Nothing Is Endless" na kasecie i płycie CD nakładem Witching Hour Productions (Batushka, Vader). Na tej płycie zespół konsekwentnie rozwijał swój własny styl zwany „podkarpackim black metalem".

W 2022 roku zespół nagrał materiał na trzecią płytę zatytułowaną „Magna Mater". Ścieżki perkusji na zarejestrował nowy utalentowany muzyk - Rafał Chruścicki (ex-Pandrador). Tym razem styl zespołu również ewoluował, czyniąc go albumem najbardziej dojrzałym, z kilkoma zaskakującymi zmianami, ale jednocześnie wielowymiarowym i spójnym albumem.

Muzyka na nową płytę została nagrana w Regnat Studio (Dargor, Krusher) w Cieklinie. Miksem i masteringiem zajął się Krzysztof Kokosiński. Za oprawą graficzną odpowiada Maciej Kamuda (Blut Aus Nord, Spaceslug, Sunnata).

„Magna Mater" ukaże się na kasecie, płycie CD i winylu 26 stycznia 2023 roku nakładem greckiej wytwórni The Circle Music. Przedsprzedaż dostępna jest tutaj.

Kilka dni temu podkarpacki zespół zaprezentował klip do trzeciego singla promującego nadchodzącą płytę.

Celsus tak komentuje utwór: „Żywioły to ukłon w stronę naszych przodków, których czyny, życie i pragnienia znajdują odzwierciedlenie w każdym z przywołanych tytułowych elementów. Twój stosunek do duchowości, religii itp. nie jest ważny. Energia Twoich poprzedników jest istotna, oni nadal są obecni, choć ich ciała już dawno rozsypały się w pył. Ta energia dzisiaj napędza nasze życie, tak samo ta energia wróci do następnych pokoleń."

Svart komentuje piosenkę: „Bless Us to dobra zapowiedź muzyki zawartej na albumie „Magna Mater", będącym mieszanką klimatycznego i progresywnego black metalu. Album składa się z siedmiu kompozycji, w tym jednej instrumentalnej, różniącej się od reszty albumu."

Tracklista:

Magna Mater
Żywioły
Agonizing Luminosity
Bless Us
Possessed By Lunacy
Visions Of Purification
Mist Over Cergova
Gościnnie:

klawisze w utworze "Mist Over Cergova" - Marek (MYSTHICON)
perkusja w utworze "Mist Over Cergova" - Julian Zacharjasz (INTERCEPTOR)
klawisze w utworach "Visions Of Puryfication" i "Magna Mater" - Krzysztof Kokosiński
perkusja w utworze "Possessed By Lunacy" - Andrzej Czujko (KARPATHIAN RELICT)
­
źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.