Menu

Oranżada: nowy singiel 'Idź do chmury' z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka). Zapowiedź nowego albumu

Oranżada: nowy singiel 'Idź do chmury' z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka). Zapowiedź nowego albumu
Projekt okładki Robert Derlatka
W tym roku Oranżada świętując swoje 20. lecie na scenie wydała swój piąty studyjny album "Karma Tango". Zespół zapowiedział właśnie wydanie kolejnej płyty, zwiastując ją singlem 'Idź do chmury', którego autorem tekstu jest Maciek Cieślak z zespołu Ścianka, który również zaśpiewał i zagrał w tym utworze.

'Idź do chmury' jest jedynym singlem z płyty "Salto" mającej ukazać nakładem Audio Cave na początku 2024 roku. Piosenkę napisał Maciej Cieślak, który również zaśpiewał i zagrał na niej partię klawiszy.

"Słuchając materiału słyszałem w nim preWoodstokową radość grania psychodelicznych kapel w Stanach" o utworze i całej płycie mówi Maciek Cieślak.

Cały album "Salto" będzie w stuprocentach muzyką improwizowaną, nagraną podczas jeden sesji w kwietniu 2023. Miks wykonał Maciek Cieślak. Płyta to 45 minut muzyki z pogranicza psychodelii i krautrocka wzbogacona wokalizami Maji Jaryczewskiej (prywatnie córka Krzysztofa Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego).

"Muzyka na płycie jest inspirowana włoskimi horrorami klasy B. Mieliśmy nagrać do kilkuminutowej sceny włoskiego horroru muzykę i zrobiliśmy ją w naszym improwizowanym stylu. Było to kilka podejść w sali prób, które od razu nagrywaliśmy. W końcu wyszło na to, że mamy materiał na całą płytę. Wysłałem te nagrania do Maćka Cieślaka i uznaliśmy, że materiał jest warty pokazania go szerszej." o muzyce, która czeka na albumie mówi Robert Derlatka.

Projekt okładki i zdjęcie Robert Derlatka


źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.