Menu

KILLSORROW wyda nowy studyjny album!

KILLSORROW wyda nowy studyjny album!
fot. press
W przyszłym tygodnia premiera klipu do nowego utworu.

KILLSORROW powstał w 2008 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, by w 2015 roku ostatecznie ustabilizować się. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, który zagrał setki koncertów i supportował światowej klasy zespoły, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA.

Do tej pory zespół wydał dwa albumy: „Little Something For You To Choke" (2016) oraz „Killsorrow" (2019). Następnie zespół udostępnił fanom cyfrowy singiel „Atom Heart" (2021). Muzyczna grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w prestiżowych salach w największych miastach Polski. W 2022 roku zespół rozpoczął pracę nad trzecim longplayem.

Polski postapokaliptyczny metalowy zespół KILLSORROW ustalił datę premiery swojego długo wyczekiwanego trzeciego pełnometrażowego albumu, zatytułowanego „Wasteland Chronicles". Utwory zostały nagrane w Heinrich House Studio i Studio Centrum. Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay" Loranc (Evangelist, Kamelot, Konkhra).

3 listopada 2023 zespół wyda klip do pierwszego z trzech utworów promujących nową płytę. Tego samego dnia kapela wyda także cały album na płycie CD i zagra release party show w Krakowie. „Wasteland Chronicles" ukaże się cyfrowo w pierwszym kwartale 2024 roku. Na nowym albumie zespół prezentuje nowe muzyczne oblicze, gra mieszankę melodii i agresywności Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją Evergrey i Kamelot.

Tracklista:

Keep Out!
Lost in The Dark
Parasite Symphony
Prototype
Eyes
Shelter
Straight to Hell
Finest Day to Die
Play with Me
Endless Fry
Wasteland
Home Sweet Home
­
źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.