Menu

Cold in Berlin nowy singiel i koncerty w Polsce !

Cold in Berlin nowy singiel i koncerty w Polsce !
fot. press
'Dream One', nowy singiel grupy Cold in Berlin z UK, to sen w koszmarze. Ciemny, hipnotyczny atak na uszy z mechanicznym podkładem rodem z industrialnych przestrzeni i dźwiękami lodowatych wnętrz maszyn. 'Dream One' jest pierwszym utworem grupy od 2019 roku i dziełem dwuletniej pracy.

Utwór 'Dream One' zapowiada wydanie EP "The Body is the Wound" w styczniu 2024 roku.

Cold in Berlin powstali w 2010 roku w Londynie. Ich debiutancki album "Give Me Walls" został okrzyknięty mianem Albumu Roku wg. magazynu Artrocker, a Mojo napisał że ich muzyka jest 'Niemożliwa do nie wciągnięcia w jej wir hałasu".

Z czasem brzmienie Cold in Berlin stało się jeszcze cięższe i mroczniejsze. Dzięki temu zespół zadebiutował w wytwórni Candlelight (m.in. Insahn, Blut Aus Nord, 1349), związanej z koncernem Universal. Tam właśnie ukazały się kolejne albumy: "And Yet" w 2012 roku i "The Comfort of Loss and Dust" w 2015 roku.

W 2019 roku Cold in Berlin wydali swoją czwartą i najcięższą w dorobku płytę "Rituals of Surrender" w wytwórni New Heavy Sounds (m.in Death Pill, Limb, They Watch Us From the Moon). Metal Hammer ocenił ten album dając mu 7/10, a serwis Metal Temple napisał o nim "oszałamiający album zespołu, który wymyka się kategoryzacji".

Zespół przyjedzie do Polski na trzy koncerty. W czwartek 26 października wystąpi w Krakowie w Garage Pub, w piątek 27 października w Łodzi (klub Przechowalnia), a w sobotę 28 października w Warszawie, w klubie Metal Cave. W Krakowie wystąpią z Last Universal Common Ancestor (rock / prog metal I Kraków), w Łodzi z Chaszcze (cold wave / doom rock I Warszawa) i Zmova (rock I Warszawa), a w Warszawie z Chaszcze.

Cold in Berlin

'The Power (Live in Victoria, London)'
https://www.youtube.com/watch?v=mq3_YuMtt64


źródło: Filip Sarniak

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.