Menu

Triumph Of Death - DEBIUTANCKI ALBUM KONCERTOWY - PREMIERA 10 LISTOPADA 2023

Triumph Of Death - DEBIUTANCKI ALBUM KONCERTOWY - PREMIERA 10 LISTOPADA 2023
fot. Roland Moeck.jpg
Tom Gabriel Warrior powiedział: 'Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo zanim odejdę.'

Tym stwierdzeniem Tom Gabriel Warrior powołał do życia zespół Triumph of Death. Zespół, którego celem było wykonywanie na żywo muzyki pierwszego zespołu Warriora, legendarnej grupy Hellhammer.

Trudno wyrazić jak duży wpływ miała muzyka Hellhammer na rozwój gatunków ekstremalnego metalu: death i black. Trudno także wyjaśnić jak to się stało że zespół rozpadł się w zaledwie dwa lata od swojego powstania i odszedł w niełasce i poczuciu klęski, żeby po 40 latach okazało się że osiągnął status mitycznej ikony i legendy na całym świecie.

Hellhammer wydał nie wiele muzyki. Były to trzy demówki: "Death Fiend", "Satanic Rites" i "Triumph Of Death" (wszystkie doczekały się reedycji w 2008 roku w postaci retrospektywnej kompilacji "Demon Entrails"), EPka "Apocalyptic Raids" (reedycji doczekała się dzięki BMG w 2020 roku na winylu i CD) oraz dwa utwory, zamieszczone na legendarnej składance "Death Metal".

Zespół nigdy nie wystąpił na żywo. Dopiero na początku lat dwutysięcznych, jego założyciel Tom Gabriell Warrior i basista Martin Eric Ain zaczęli snuć plany grania utworów Hellhammer na żywo. Trzeba było czekać aż kilkanaście lat na realizację tego pomysłu. Projekt Triumph Of Death jest właśnie owocem tej idei.

10 listopada ukaże się album koncertowy, debiut Triumph Of Death "Resurrection Of The Flesh". Płyta dostępna będzie w różnych wersjach:
Deluxe CD mediabook
Podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno białym swirl (tylko w wybranych sklepach)
Super deluxe pdwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7' calowym winylu i plakatami

Triumph Of Death tworzą:
Tom Gabriel Warrior - wokal/gitara
André Mathieu - gitara/wokal
Jamie Lee Cussigh - gitara basowa
Tim Iso Wey – perkusja

źródło: NOISE / BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.