Menu

SOFT MACHINE "Other Doors" Tour

SOFT MACHINE "Other Doors" Tour
Legendarny brytyjski zespół rockowy Soft Machine wystąpi w Polsce na czterech koncertach w ramach trasy „Other Doors Tour”! Zespół, którego historia sięga lat 60. XX wieku, był znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej.


ART MUZA
zaprasza:

SOFT MACHINE „Other Doors” Tour:

23.11.2023 Katowice, Kino Teatr Rialto g. 19.00
24.11.2023, Warszawa, Klub Hybrydy g. 19.00
25.11.2023, Bydgoszcz, Klub Kuźnia g. 19.00
26.11.2023, Poznań Centrum Kultury Zamek, g. 19.00

Bilety:
przedsprzedaż 169 zł
w dniu koncertu 189 zł

Bilety w sprzedaży:
eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, strona Klubu Kuźnia, Rock Serwis, CK Zamek, Kino Teatr Rialto.


Soft Machine to legendarny brytyjski zespół rockowy,. Zespół był znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej.

Początkowo Soft Machine powstał jako zespół instrumentalny. Założycielami byli Kevin Ayers (gitara basowa, wokal), Daevid Allen (gitara) i Robert Wyatt (perkusja, wokal). Ich debiutancki album, zatytułowany "The Soft Machine" (znany również jako "Volume One"), który ukazał się w 1968 roku, wykazywał wpływy psychodelii, free jazzu i awangardy. Kolejne albumy, takie jak "Volume Two" (1969) i "Third" (1970), przyniosły bardziej kompleksowe kompozycje i aranżacje, z wykorzystaniem jazzowych improwizacji. Z biegiem czasu Soft Machine ewoluował muzycznie, zmieniając swój styl w kierunku bardziej jazz-rockowego brzmienia. Albumy "Fourth" (1971) oraz "Fifth" (1972) to przykłady tej jazzowo-progresywnej fazy.

Podczas gdy skład Soft Machine zmieniał się wiele razy to duch muzycznej przygody zespołu i łatwość, z jaką swobodnie unikał szufladkowania przechodząc od potężnego progresywnego jazz „fusion” do atmosferycznej psychodelii, swobodnej improwizacji jazz-rocka oraz ambient loopa, czynią ten zespół zarówno wyjątkowym, jak i całkowicie współczesnym.

Dziedzictwo Soft Machine w świecie muzyki jest niezaprzeczalne. Ich eksperymentalne podejście do tworzenia muzyki oraz otwarte podejście do różnych gatunków wywarły wpływ na rozwój muzyki progresywnej i jazz-rockowej. Ich płyty nadal są doceniane przez fanów tych gatunków muzycznych, a Soft Machine pozostaje jednym z ikonicznych zespołów lat 60. i 70.

SOFT MACHINE (2023)
John Etheridge – gitara
Theo Travis - saksofon, flet, klawisze
Fred Thelonious Baker – gitara basowa
Asaf Sirkis – perkusja

Soft Machine online:
https://www.facebook.com/softmachinelegacy


źródło: Art Muza Sp. z o.o. / Kuźnia Bydgoszcz

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.