Menu

Roan - nowy singiel „Przeznaczenie 23" tuż przed premierą albumu "Ogień"

Roan - nowy singiel „Przeznaczenie 23" tuż przed premierą albumu "Ogień"
"Przeznaczenie 23" to drugi singiel promujący reedycję kultowej płyty "Ogień" zespołu Roan. Piosenka wypełniona jest energetycznymi gitarowymi riffami, a w połączeniu z poruszającym tekstem staje się hymnem dla tych, którzy wierzą, że każdy ma prawo do głosu i wpływu na swoje życie. Za tekst i muzykę odpowiedzialny jest Andrzej Sroka.

Piosenka i teledysk podkreśla, że każdy człowiek ma moc zmieniania świata. Zachęcamy słuchaczy do odważnego kroku, aby podnieść glos, zjednoczyć się i wpływać na swoje otoczenie i budując lepszą przyszłość.


Bydgoski zespół ROAN zapowiada reedycję płyty „Ogień", która w latach 90 cieszyła się ogromną popularnością. Premiera albumu już w piątek 08.09.2023

Wracamy z „Ogniem" i to dla nas bardzo ważna płyta. Cieszymy się, że wielu fanów w końcu zdobędzie ten krążek, od lat niedostępny na płycie. Nie możemy się też doczekać jesiennych koncertów, na które wszystkich gorąco zapraszamy! Będzie ogniowo!


Lista utworów na albumie "Ogień"

Intro

Chodźmy tam gdzie jest ogień

Przeznaczenie

Jeśli chcesz

Dni upadku

Nie zabijaj

Płomienie

Posłuchaj mnie

Fale

To co czujesz

Nie jesteś sam

Leave me alone

Donikąd drzwi

Przeznaczenie 23

ROAN

ROAN to zespół o punkowych korzeniach, laureat Jarocina, uczestnik wielu rockowych festiwali – niemieckiego Wacken Open Air czy Przystanku Woodstock. Niesłabnąca popularność i energetyczność piosenek z pierwszego albumu, prośby fanów, wciąż chcących ich słuchać na koncertach i w domu z płyty, skłoniły artystów do przygotowania zremasterowanego wydania „Ognia". Wydawnictwo zawiera nowe wersje piosenek i jeden zupełnie premierowy utwór.


W swojej długiej karierze ROAN często koncertował za granicą, w Niemczech, w USA i przede wszystkim w Chinach. W ciągu 12 lat zespół zagrał w Kraju Środka ponad 150 koncertów, i zyskał status gwiazdy. Wydał tam też 2 płyty i zorganizował Finał WOŚP w Pekinie i Szanghaju, który poprowadził sam Jurek Owsiak. Plany koncertowe w Państwie Środka oraz w Polsce pokrzyżowała i pozmieniała pandemia. Reedycja „Ognia" to powrót do muzycznych korzeni i ukłon w stronę pierwszych i najwierniejszych fanów. To również chęć zainteresowania nowych słuchaczy.


Wielki atut ROAN-u to koncerty. To pełna mocy ekspresja, doskonałe, nowoczesne brzmienie i tzw. „ściana gitar". To doskonała zabawa muzyków i publiczności, taniec pogo i wspólne śpiewanie przebojów. ROAN jest zespołem wielkich scen i małych klubów, a dźwięki płynące ze sceny to połączenie post punka, rocka i reggae.

źródło: Agora

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.