Menu

Helmet zapowiada album „LEFT"!

Helmet zapowiada album „LEFT"!
Założony w Nowym Jorku pod koniec lat 80-tych, Helmet wdarł się na scenę muzyczną dzięki charakterystycznej mieszance alternatywnego metalu, post-hardcore'u i punka. Dziś grupa zaprezentowała koncertowy klip do utworu „Holiday", który zapowiada nowy album „LEFT".
Zespół prowadzony przez enigmatycznego i niezwykle utalentowanego frontmana, Page'a Hamiltona, stał się znany ze swoich miażdżących kości riffów, prowokujących do myślenia tekstów i sekcji rytmicznej, która może wstrząsnąć każdymi fundamentami. Podczas gdy inne zespoły przychodziły i odchodziły, Helmet pozostał niezmienną siłą, nieugiętą w tworzeniu muzyki. Tym, co odróżnia Helmet od innych zespołów, jest ich zdolność do adaptacji i ewolucji bez poświęcania swojej wyjątkowej tożsamości. W erze ulotnych trendów i muzyki jednorazowego użytku Helmet nigdy nie zrezygnował ze swojego brzmienia ani artystycznej integralności.

Muzyka Helmet rezonuje zarówno z długoletnimi fanami, którzy śledzą ich poczynania od samego początku, jak i z nowymi słuchaczami spragnionymi autentycznego, bezkompromisowego rocka. Ich występy na żywo wprawiają publiczność w zachwyt i są świadectwem nieprzemijającej mocy. Nowy album Helmet, „LEFT", oznacza ich wielki powrót do studia po siedmioletniej przerwie. To dźwiękowe arcydzieło, zmiksowane i wyprodukowane przez uznanego Jima Kaufmana i zmasterowane przez 20-krotnego zdobywcę nagrody Grammy, Howiego Weinberga (Beastie Boys, Nirvana, Smashing Pumpkins i wielu innych), umacnia pozycję Helmet jako jednego z najbardziej wpływowych zespołów alternatywnego amerykańskiego rocka.
Helmet tworzą: gitarzysta i wokalista Page Hamilton, perkusista Kyle Stevenson, gitarzysta Dan Beeman i basista Dave Case.

Album „LEFT" ukaże się 10 listopada i będzie dostępny jako CD, czarny winyl i transparentny winyl. Nowy album Helmet to najbardziej elegancki i wyrazisty dźwiękowy atak roku!


źrodło: MYSTIC PRODUCTION

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.