Menu

“BLEED OUT” NOWY STUDYJNY ALBUM! PREMIERA: 20 PAŹDZIERNIKA, 2023

“BLEED OUT” NOWY STUDYJNY ALBUM! PREMIERA: 20 PAŹDZIERNIKA, 2023
fot. press
Within Temptation, renomowany holenderski zespół grający metal symfoniczny, zachwyci fanów swoim nowym ósmym albumem studyjnym “Bleed Out”, który ukaże się 20 października 2023 roku.

“Bleed Out” to śmiały krok naprzód dla formacji. Od współczesnych, mocnych djentowych riffów po wzniosłe melodie pokazujące symfoniczne korzenie grupy, Within Temptation stworzyli dźwiękową podróż, która łączy różnorodne style muzyczne i prowokujące do myślenia motywy. To album równie epicki, co niezachwianie szczery, a teraz bardziej niż kiedykolwiek jest to zespół, który nie boi się zająć stanowiska w sprawach, na których grupie zależy.

Od początku wojny w Ukrainie, Within Temptation przesunęło swoją uwagę z pisania o osobistych emocjach i problemach społecznych na temat globalnej niesprawiedliwości i zespół odzwierciedla burzliwy stan świata w sposób, w który inni artyści nie są w stanie lub nie chcą tego robić.

Wokalistka Sharon den Adel stwierdza: „Wojna na Ukrainie bardzo na nas wpłynęła. Jako artystów inspiruje nas świat i mamy tę platformę. Opowiadamy historie i myślę, że jako ludzie powinniśmy o tym mówić”.

Podczas gdy piosenki takie jak „Wireless” i „We Go To War” badają autorytarną agresję w Ukrainie i w innych strefach wojennych, tytułowy utwór odnosi się do trudnej sytuacji kobiet walczących o swoje prawa w Iranie po zabójstwie Mahsy Amini.

Sharon wyjaśnia: „Kiedy byłam dzieckiem, mieszkałam w Jemenie. Moi rodzice mieszkali w kilku krajach na Bliskim Wschodzie i często ich odwiedzałam, kiedy tam byli. To inny świat. Dzięki spędzonemu tam czasowi czuję się związana z tą częścią świata. Byłam pod niesamowitym wrażeniem odwagi młodych kobiet, które paliły swoje szale, wiedząc, że zostaną wtrącone do więzienia lub gorzej – to łamie serce”.


Przez cały czas to pełne pasji i polityczne skupienie znajduje odzwierciedlenie w intensywności i ciężkości muzyki. Wkraczając w nową erę muzycznej eksploracji i lirycznej głębi, Within Temptation przesunęli granice i zademonstrowali swoją artystyczną ewolucję, ogłaszając z pięścią w powietrzu zarówno swoje przekonania moralne, jak i nieustraszone podejście do muzyki.

Przesiąknięty szerokim zakresem dynamiki, która sięga głębi symfonicznej ciężkości, ”Bleed Out” jest zarówno żywiołowo ciężki, jak i politycznie intensywny. Płyta “Bleed Out” zostanie wydana w wielu formatach na całym świecie 20 października za pośrednictwem wytwórni Within Temptation, Force Music Recordings, we wspólnym przedsięwzięciu z Bertus Distribution oraz we wszystkich serwisach streamingowych. Aby uzyskać więcej informacji i zamówić album w przedsprzedaży, odwiedź stronę Within-temptation.com.

Lista utworów:

1: We Go To War
2: Bleed Out
3: Wireless
4: Worth Dying For
5: Ritual
6: Cyanide Love
7: The Purge
8: Don't Pray For Me
9: Shed My Skin (feat. Annisokay)
10: Unbroken
11: Entertain You

źródło:Asia Szyra

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.