Menu

Legenda power metalu - DRAGONFORCE – w barwach Napalm Records! Październik/ listopad 2023 – trasa koncertowa po Ameryce Północnej

Legenda power metalu - DRAGONFORCE – w barwach Napalm Records!  Październik/ listopad 2023 – trasa koncertowa po Ameryce Północnej
Foto: Travis Shinn
Napalm Records z dumą ogłasza podpisanie kontraktu z najszybszym zespołem na świecie – nominowaną do nagrody Grammy legendą power metalu DRAGONFORCE! Założony w 1999 roku brytyjski zespół, urzekł publiczność na całym świecie swoimi płytami i kultowymi singlami, w tym hymnem „Through the Fire and Flames”, który pokrył się platyną. Formacja znana jest ze swoich epickich kompozycji, znak rozpoznawczy DRAGONFORCE to mistrzowskie i błyskawiczne solówki gitarowe, znakomicie wykonanywane przez duet wirtuozów Hermana Li i Sama Totmana. Pięcioosobowy zespół, w skład którego wchodzą wokalista Marc Hudson, basistka Alicia Vigil i perkusista Gee Anzalone, czerpie inspirację z niezliczonych stylów heavy metalowych, królestw fantasy i gier wideo, łącząc rockowe wpływy z lat 80. z chwytliwymi refrenami i podnoszącymi na duchu melodiami.

Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem o kontrakcie z Napalm Records i najbardziej ambitnym albumem na horyzoncie, DRAGONFORCE z radością informuje o północnoamerykańskiej trasie, która jest częścią ich światowej, najbardziej spektakularnej trasy koncertowej! Wezmą w niej udział goście specjalni, Amaranthe i zaprzyjaźnione zespoły z wytwórni Napalm Records, NanowaR of Steel, a także Edge of Paradise. Trasa rozpocznie się 20 października w Mesa w Arizonie. Po odwiedzeniu największych miast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, trasa zakończy się wielkim finałem w Los Angeles, 19 listopada.

Bilety trafią do sprzedaży w ten piątek, 11 sierpnia 2023 r. o godzinie 10:00 czasu lokalnego. Odwiedź stronę dragonforce.com, aby zapoznać się z opcjami biletów i pakietami VIP.
W międzyczasie europejscy fani mogą obejrzeć pełne energii występy zespołu na żywo podczas letnich festiwali, Leyendas del Rock i Summer Breeze Open Air.
A wkrótce więcej wieści z obozu DRAGONFORCE!

Frontman DRAGONFORCE - Herman Li:
„Jesteśmy absolutnie podekscytowani połączeniem sił z Napalm Records, prawdziwą potęgą w świecie muzyki metalowej! To początek nowego, epickiego rozdziału DragonForce i nie możemy się doczekać, co nasza współpraca przyniesie naszym fanom na całym świecie!”

Thomas Caser - Napalm Records Managing Director - dodaje:
„To absolutny zaszczyt połączyć siły z potężnym DRAGONFORCE i ogłosić dziś podpisanie kontraktu. Ich szybkość i brzmienie są niezaprzeczalnie legendarne, podobnie jak ich urzekające i unikalne koncepcje! Nie możemy się doczekać, kiedy ich nowa muzyka wyjdzie w świat!”

Herman Li tak zapowiada nadchodzącą trasę:
„Naprawdę nie możemy się doczekać ponownej trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przygotowaliśmy nową setlistę z kilkoma zupełnie nowymi utworami, które wydamy przed rozpoczęciem trasy. Oprócz tego zagramy także kilka starszych utworów, których od dawna nie było na naszej setliście, a także kilka klasycznych przebojów, które są koniecznością. Zapowiada się fantastyczna trasa!"

Zobacz oficjalną zapowiedź trasy tutaj!

DRAGONFORCE Live in 2023:

Festival Shows
Aug 11 - Hiszpania, Villena - Leyendas del Rock 2023
Aug 19 - Niemcy, Dinkelsbühl - Summer Breeze Open Air 2023

Ameryka Północna 2023
z/ Amaranthe, NanowaR of Steel + Edge of Paradise
20.10 - Mesa, AZ - Nile Theater*
21.10 - Albuquerque, NM - Revel*
23.10 - Austin, TX - Empire Garage
24.10 - Dallas, TX - The Granada
25.10 - Houston, TX - House of Blues
27.10 - Orlando, FL - House of Blues
28.10 - Ft Lauderdale, FL - Culture Room
30.10 - Atlanta, GA - Masquerade - Heaven
31.10 - Charlotte, NC - The Underground
1.11 - Baltimore, MD - Baltimore Soundstage
3.11 - Nowy Jork, NY - Palladium Time Square
4.11 - Worcester, MA - The Palladium
5.11 - Montreal, QC - MTelus
6.11 - Toronto, ON - Danforth Music Hall
8.11 - Cleveland, OH - Agora Theater
9.11 - Detroit, MI - The Majestic
10.11 - Chicago, IL - House of Blues
11.11 - Minneapolis, MN - First Avenue
12.11 - Lawrence, KS - Granada Theater
14.11 - Denver, CO - Summit Music Hall
15.11 - Salt Lake City, UT - The Depot
16.11 - Boise, ID - Knitting Factory
18.11 - Berkeley, CA - UC Theater
19.11 - Los Angeles, CA - The Wiltern
* bez NanowaR of Steel

DRAGONFORCE:
Herman Li – gitara, chórki
Sam Totman – gitara, chórki
Marc Hudson – wokal
Alicia Vigil – bas, chórki
Gee Anzalone – perkusja, chórki

źrodło: Asia Szyra

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.