Menu

Dr Misio i „Znikam". Intymne zaproszenie Arkadiusza Jakubika do rodzinnego domu.

Dr Misio i „Znikam".  Intymne zaproszenie Arkadiusza Jakubika do rodzinnego domu.
fot. press
4.08 Dr Misio oddał na ręce fanów najnowszy utwór pt. „Znikam". To trzeci utwór zapowiadający najnowsze wydawnictwo zespołu, zaplanowane na jesień 2023 r. Po bardzo dobrze przyjętym „Chorym na Polskę" oraz „Wędrowcu", czas na „Znikam" – numer, który jest zaproszeniem do bliższego poznania autora.

 Za muzykę odpowiedzialni są Arkadiusz Jakubik, Maksymilian Kucharski oraz Jan Jakubik. Teledysk został wyreżyserowany przez Jakuba Jakubika (zdjęcia Bartosz Błędowski).

„Chciałbym trochę odejść od dotychczasowych teledysków Dr Misio. Po pierwsze w klipie nie będzie grał frontman zespołu. Mimo tego, że historia, którą chcę opowiedzieć jest bardzo związana z moim ojcem. Do tego próbujemy zrobić wszystko by przy wsparciu Strzelec Opolskich kręcić właśnie tam, w rodzinnym mieście mojego ojca. Słuchając „Znikam" czuje przede wszystkim jedną emocję - bezradność.

Bohater naszego teledysku - Maciek wyjeżdża do Wielkiej Brytanii. Oglądamy dzień jego pożegnania z rodzinną miejscowością. Miejsca, w których pił pierwsze piwa z kolegami, okoliczna podstawówka, stodoła, w której chowali się przed szkołą. Początkowo nie wiemy czemu poświęcamy tyle nostalgicznej obserwacji tak zwykłym miejscom, dopiero na końcu okazuje się, że Maciek żegna się z nimi przed wyjazdem." – Jan Jakubik.

Nowy singiel niesie ze sobą nie tylko chwytliwe melodie, ale również przekaz, który poruszy każdego słuchacza. Teledysk, nakręcony w rodzinnej miejscowości Arka Jakubika, przyciąga uwagę pięknymi plenerami i unikalnym klimatem, który doskonale współgra z przesłaniem utworu.

Zespół Dr Misio zawsze starał się wprowadzać swoją publiczność w do świata pełnego refleksji i emocji, czego dowodem jest najnowszy teledysk do utworu „Znikam".

DR MISIO

Polski zespół muzyczny Dr Misio został założony w 2008 roku z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika. Dziś skład zespołu uzupełniają: Paweł Derentowicz, Maks Kucharski, Eugeniusz Szadziun i Romek Rojewski.

W styczniu 2013 roku zespół opublikował swój pierwszy teledysk do piosenki "Młodzi" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W marcu 2013 roku ukazał się debiutancki album studyjny zespołu o tym samym tytule co pierwszy singiel, z produkcją muzyczną Olafa Deriglasoffa. W czerwcu tego samego roku zespół otrzymał Nagrodę dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013, a w lipcu wystąpili na Jarocin Festiwal 2013.

W lipcu 2014 roku zespół wystąpił podczas Przystanku Woodstock, a w październiku tego samego roku wydali swój drugi album studyjny zatytułowany "Pogo", również z produkcją muzyczną Olafa Deriglasoffa.

Twórczość zespołu uważana jest za nie tyle kontrowersyjną, co refleksyjną. Wydany w 2017 roku singiel pt. „Pismo" sprowokował włodarzy do usunięcia Dr Misio z festiwalu w Opolu.

Po długiej przerwie Dr Misio wraca z nowym materiałem, który zwiastuje niedawno wydany singiel „Chory na Polskę. Piąty, studyjny album wydany zostanie nakładem wytwórni Agora Muzyka.

źródło: Agora

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.