Menu

Reżyser MAREK KOTERSKI napisał tekst do "Adasia" heavy metalowej grupy DethOps z Suchej Beskidzkiej

Reżyser MAREK KOTERSKI napisał tekst do "Adasia" heavy metalowej grupy DethOps z Suchej Beskidzkiej
fot. press
Stacjonująca w Suchej Beskidzkiej metalowa grupa DethOps wydała nowy album „Myślonur”. Singlem promującym ten album jest kompozycja „Adaś”, do której tekst napisał reżyser Marek Koterski.

Zespół DethOps powstał w 2017 roku z inicjatywy wokalisty, Dominika Bobka oraz dwóch gitarzystów: Igor Bobka i Aleksandra Kity. Inspiracją były zespoły takie jak: Judas Priest czy Angra, czyli heavy i power metal z domieszką innych gatunków muzycznych o prasłowiańskich korzeniach. Temu stylowi zostali wierni do dziś, czego najlepszym dowodem jest wydany pod koniec czerwca 2023 roku ich pierwszy album pt. „Myślonur”. Mocna metalowa muzyka opatrzona ciekawymi tekstami (autorem jednego z nich jest sam Marek Koterski), co wprawia słuchacza w trans i zmusza do przemyśleń.


DOMINIK BOBEK - wokal Zapalony heavymetalowiec od najmłodszych lat za sprawą starszego rodzeństwa. Występował wcześniej w składzie thrashmetalowego Panzerdivision; wystąpił też w Szansie na Sukces z Kwasożłopami. Z metalu lubi chyba wszystko.

IGOR BOBEK - gitara Jako dwulatek pięknie hasał do Die, Die My Darling w wersji Metalliki, którym katował go wujek Dominik. Jedyny w rodzinie, który dobrze ogarnął jakikolwiek instrument.

JAKUB KARASIŃSKI - gitara Największy fan Dream Theater. W wolnym czasie głównie gra improwizacje jazzowe. Od 8 lat szlifuje swoje umiejętności, aby sprostać solówkom wymyślonym przez Bobkinsa.

ARTUR GROŃ - instrumenty klawiszowe Jedyny w swojej rodzinie, który poszedł o krok dalej z muzyką. Lubi rock i metal, a dla odmiany czasem gra w kościele.

KACPER NOWAKOWSKI - bas Miłośnik black metalu. Posiadacz największej ilości memów z żabką. Inny bas niż czterostrunowy dla niego nie istnieje. Zawsze dba o idealną głośność w miksie.

JAKUB CINAL - perkusja Od dziecka walił w garnki wyciągnięte z kuchennej szafki. Gdy zobaczył solówkę Jordisona sprzedał nerkę i kupił perkusję.


źródło: Cantaramusic.pl

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.