Menu

Nowy singiel „ Donikąd drzwi" promujący reedycję kultowej płyty zespołu ROAN

Nowy singiel „ Donikąd drzwi" promujący reedycję kultowej płyty zespołu ROAN
Przygotujcie się na doskonałe, nowoczesne brzmienie gitar i doznania dźwiękowe, które zapadną w Wasze serca i dusze. Już teraz możecie posłuchać singla „Donikąd drzwi" na platformach streamingowych i oficjalnej stronie internetowej zespołu.

Singiel zespołu Roan „ Donikąd drzwi", zapowiada reedycję jednego z najbardziej kultowych rockowych albumów lat 90tych - premiera albumu „ Ogień" już 04.09.2023


Polski zespół rockowy założony w 1991 roku w Solcu Kujawskim, od początku działalności charakteryzujący się łatwością łączenia różnych stylów muzycznych: punk, rock i reggae.

Zespół zadebiutował na festiwalu w Jarocinie w 1991r., gdzie zdobył trzy nagrody. W roku 1992 jako drugi zespół wziął udział w tworzącej się akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a rok później wydał debiutancki album „Ogień", który zdobył dużą popularność i uznanie (przeboje „To co czujesz", „Chodźmy tam, gdzie jest ogień"). W 1996 Roan nagrał swój największy przebój „Ten zimowy czas" z udziałem między innymi Piaska, Nazara i Andrzeja Krzywego. Dwukrotnie grał koncerty w USA, między innymi w Nowym Jorku (1998) i Los Angeles (2000).

Od 2006 r. zespół regularnie koncertuje w Chinach, gdzie określany jest przez media jako zespół- ambasador muzyki rockowej w Kraju Środka. W styczniu 2017 i 2018 r. zagrał w Szanghaju, Pekinie i Ningbo 4 koncerty w ramach finału WOŚP z udziałem Jurka Owsiaka i nawiązał współpracę z chińskim wokalistą Da Shu.

Roan zagrał też 14 koncertów w ramach akcji „Narkotyki na śmietniki" i stworzył akcję profilaktyczną, łączącą koncerty rockowe z walką z uzależnieniami pn. „Hejtujemy dopalacze". Zespół wystąpił na festiwalu Przystanek Woodstock w 2015 i 2018 roku.

źródło: Agora Muzyka

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.