Menu

Legenda KSU - powstaje film i pomnik

Legenda KSU - powstaje film i pomnik
Jak informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej powstaje film o zespole KSU pt. "Idź pod prąd". Obraz opowiada o narodzinach punk rocka w Polsce, przez pryzmat zespołu KSU z Ustrzyk Dolnych i losów jego założyciela Eugeniusza "Siczki" Olejarczyka. W roli głównej występuje Ignacy Liss. Produkcja współfinasowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Scenariusz do "Idź pod prąd" napisali Doman Nowakowski i Wiesław Paluch ("Motór"), który podjął się też reżyserii. Obsada filmu to: Ignacy Liss, Maciej Piotrowski, Igor Paszczyk, Bartłomiej Deklewa, Piotr Głowacki, Filip Łannik, Zuzanna Galewicz, Wiktoria Kruszczyńska, Iga Szubelak i Karol Lelek.

Portal wBieszczady informuje, że w Ustrzykach Dolnych powstanie pomnik Eugeniusza "Siczki" Olejarczyka: "Zespół KSU zapisał się w historii muzyki jako prekursor polskiego punk rocka. Legenda polskiej rockowej sceny muzycznej, która narodziła się w latach 70. w Ustrzykach Dolnych, obchodzić będzie 45-lecie twórczości. Z uwagi na to, pojawiała się inicjatywa upamiętnienia grupy, poprzez utworzenie pomnika. W internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel."

1 komentarz

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.