Menu

Emocjonalno-gitarowe Wizje. Velow debiutują!

Emocjonalno-gitarowe Wizje. Velow debiutują!
fot.press
Velow prezentują jeden z najbardziej charakternych debiutów tego roku. Gitary, młodzieńcza energia i emocjonalność. Wszystko to znajdujemy na ich świeżutkim albumie — Wizje.

Młodzi, gniewni, zbuntowani i... emocjonalni. Może to niezbyt popularne w rock'n'rollu, jednak to właśnie emocje stanowiły podłoże dla powstania debiutanckiego albumu szczecińskiej kapeli Velow. Ich Wizje to osiem numerów, inspirowanych niewypowiedzianymi na głos uczuciami, które wybrzmiały za sprawą dźwięków.

“Wizje” są pewnym podsumowaniem pierwszych dwóch lat naszej działalności, ale przede wszystkim każdy z tych utworów składa się na zrozumienie i nadanie formy naszym emocjom. Zazwyczaj mówi się, że muzyka dojrzewała wraz z artystami, ale w tym przypadku to my dojrzeliśmy wraz z tymi piosenkami — komentują członkowie Velow.

Enigmatyczne teksty opowiadają historie "na około", zostawiając szerokie pole do interpretacji przez słuchacza, natomiast warstwa muzyczna idealnie rezonuje z poruszanymi w utworach tematami i stara się oddać odpowiedni klimat tych historii. Kolejnym elementem składającym się na spójny koncept jest okładka albumu, nawiązująca do biblijnego Stworzenia Adama. Serce symbolizuje emocjonalność tekstów piosenek, a sięgające po nie dłonie to próba dostania się do tego serca i zrozumienia wspomnianych emocji.

Brzmieniowo Velow pochylają się nad około grungowymi inspiracjami, podglądając też nieco polskiej sceny rockowej, stąd podczas odsłuchu Wizji nietrudno o skojarzenia z takimi zespołami, jak chociażby Coma.
Posłuchaj singla "Nietykalna"!

Na płycie znalazły się znane już single: Omamiony, Mimo strat, Paranoja oraz Nietykalna. Sam zespół przyznaje, że najlepsze pozostawili nieodkryte. Przygotujcie się zatem na solidną dawkę energetycznych, młodzieńczych gitar, chwytliwych riffów i refleksyjnych tekstów!

Tuż po premierze albumu zespół wyruszy w trasę, która obejmie pięć przystanków w całej Polsce. Nie przegapcie okazji, aby posłuchać Wizji na żywo!


15 kwietnia — Goleniów, Rampa Kultura i Twierdza Design

30 kwietnia — Gdańsk, Pub Torpeda

13 maja — Szczecin, Krzywy Gryf

16 czerwca — Mysłowice, Schron Muzyczny MASH

17 czerwca — Wrocław, Niebo Cafe Wrocław

źródło: Weronika Szymańska

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.