Menu

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE KLIP DO UTWORU "GOTTA GET TO PEEKSKILL"

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE KLIP DO UTWORU "GOTTA GET TO PEEKSKILL"
fot. Dave Stauble
Zespół Dropkick Murphys opublikował teledysk, który powstał do utworu "Gotta Get To Peekskill (feat. Violent Femmes)”. Video promuje najnowszy album grupy „Okemah Rising”, który ukaże się 12 maja nakładem Dummy Luck Music / [PIAS]. „Okemah Rising” jest drugim z serii dzieł Dropkick Murphys interpretujących słowa Woody'ego Guthriego dla nowego pokolenia.


Dropkick Murphys -Gotta Get To Peekskill feat. Violent Femmes(Official Video)
Teledysk zawiera materiały z występu z europejskiej trasy koncertowej Dropkick Murphys z 2023 r., przeplatane klipami założyciela/wokalisty Kena Caseya, a także Gordona Gano i Briana Ritchiego z Violent Femmes.

"Mieliśmy zaszczyt współpracować z Violent Femmes przy tym zadziornym utworze. Acoustic Dropkicks brzmi moim zdaniem bardzo podobnie do Violent Femmes, więc współpraca jest muzycznie i symbolicznie odpowiednia. A śpiewanie piosenki o walce z Ku Klux Klanem zawsze jest dodatkowym atutem” - mówi Ken Casey.

"Zawsze kochaliśmy agresywne podejście Dropkicks do materiału roots. Nie potrzebują pomocy, ale przyjemnością było wnieść wkład w postaci płomiennej akustycznej gitary basowej. Poruszyła mnie interakcja wokalna pomiędzy Gordonem i Kenem” - dodaje basista Violent Femmes Brian Ritchie.

Nawiązując zarówno do tekstu piosenki jak i jej autora, Gordon Gano z Violent Femmes powiedział: "Niech żyje Paul Robeson! Niech żyje Woody Guthrie! To zaszczyt śpiewać i grać ten utwór” .


Dropkick Murphys i producent Ted Hutt, z którym współpracują od lat, zarejestrowali nowy materiał w The Church Studio w Tulsie (zaledwie kilka minut od miejsca narodzin Woody'ego Guthriego oraz Woody Guthrie Center). Historyczne studio zostało założone przez Leona Russella i było oryginalną lokalizacją legendarnej wytwórni Shelter Records. I podobnie jak na „This Machine Still Kills Fascists”, na „Okemah Rising”pojawią się goście: Violent Femmes, Jesse Ahern oraz Jaime Wyatt.

"Każdej nocy, kiedy publiczność śpiewa słowa Woody'ego, jego niezłomna obrona klasy pracującej i walka z niesprawiedliwością społeczną i nadużywaniem władzy politycznej dociera do nas głośno i wyraźnie. Więc tak długo, jak Dropkick Murphys są zaangażowani, przesłanie Woody'ego zawsze będzie słyszane” - mówi wokalista Ken Casey.

Dropkick Murphys - „This Machine Still Kills Fascists”: Ken Casey (główny wokal), Tim Brennan (gitary, tin whistle, akordeon, fortepian, wokal), Jeff DaRosa (gitary, banjo, mandolina, wokal), Matt Kelly (perkusja, perkusjonalia i wokal), James Lynch (gitary i wokal), Kevin Rheault (bas).

Tracklista „Okemah Rising”:

1. My Eyes Are Gonna Shine

2. Gotta Get To Peekskill (featuring Violent Femmes)

3. Watchin The World Go By

4. I Know How It Feels

5. Rippin Up The Boundary Line (featuring Jesse Ahern)

6. Hear The Curfew Blowin

7. Bring It Home” (featuring Jaime Wyatt)

8. When I Was A Little Boy

9. Run Hitler Run

10. I’m Shipping Up To Boston – Tulsa Ver

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.