Menu

WARSZAWSKIE HANAKO WRACA Z NOWYM MATERIAŁEM

WARSZAWSKIE HANAKO WRACA Z NOWYM MATERIAŁEM
fot. press
„Fajerwerki” to pierwszy singiel z drugiej, długogrającej płyty zespołu „Śluza”, która ukaże się w kwietniu nakładem Peleton Records. W dystrybucji cyfrowej singiel jest dostępny dzięki [Integral] Distribution Service.

Inspiracją do “Fajerwerków” było budowanie przestrzeni akceptacji dla zmagań się z ruminacjami, poszukiwaniem możliwości ucieczki w teraźniejszość i badaniem, co w życiu jest możliwe do zmiany, a co tylko do zaakceptowania. Wymiany krzyków dwójki wokalistów_ek Hanako w końcówce kompozycji jest hardcore’ową wariacją na punkcie medytacyjnej praktyki tonglen: poczuciem jedności w chęci niesienia innym istotom ulgi w cierpieniu.

Nowy materiał, to dalej post-hardcorowa wściekłość oraz emocjonalna rezygnacja, jednak tym razem zespół pokazuje się z nieco innej strony i odważnie skręca w bardziej piosenkowe, a momentami wręcz popowe uliczki.

Od poprzedniego wydawnictwa „Powiedz mi, że to przetrwasz” minęły już ponad 4 lata, ale zespół wykorzystał ten czas na intensywne koncertowanie, również za granicą – m.in. w Pradze, Berlinie, Hamburgu, Amsterdamie czy Kopenhadze – zyskując tym samym spore grono oddanych słuchaczy i słuchaczek.

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.