Menu

Mike Shinoda w nowym "Krzyku" Solowy singiel muzyka Linkin Park "In My Head"

Mike Shinoda w nowym "Krzyku"  Solowy singiel muzyka Linkin Park "In My Head"
Mike Shinoda, laureat Grammy, autor tekstów, producent i wokalista Linkin Park zaprezentował solowy singiel "In My Head", w którym gościnnie zaśpiewała pochodząca z Arizony alt-popowa piosenkarka Kailee Morgue. Utwór pochodzi ze ścieżki muzycznej do najnowszej, szóstej odsłony serii "Krzyk". Nagranie nadaje ton filmowej produkcji, pojawiając się w otwierającej scenie, jak i na napisach końcowych. Shinoda jest również współtwórcą i producentem utworu "Still Alive" Demi Lovato, który również można usłyszeć w obrazie. Horror "Krzyk VI" już można oglądać w kinach.

Ten czas jest dla mnie wspaniały, bo jednocześnie jest spojrzeniem wstecz, jak w przyszłość - wyjaśnia Mike. Szykuję się do jubileuszowej reedycji albumu "Meteora", a zarazem wydaję swoją nową muzykę. Przez całą karierę skakałem od Linkin Park do solowych rzeczy, więc wspaniale jest wrócić do tego rytmu. Nie mówiąc o tym, że umieszczenie mojego "In My Head" jak i "Still Alive" Demi Lovato w "Krzyku VI" dostarczyło mi wielkich emocji.

"Meteora 20th Anniversary Edition" Linkin Park ukaże się 7 kwietnia. Wydawnictwo promuje singiel "Lost", który dotarł do 2. miejsca zestawień Alternative i Rock radio, a także zapewnił grupie powrót do Billboard Hot 100 po 6 latach przerwy. Z okazji rocznicy wydania nagrodzonej Grammy, multiplatynowej płyty, jubileuszowa edycja ukaże się w różnych formatach

Mike Shinoda bez wątpienia odcisnął piętno na muzyce i kulturze popularną nie tylko jako wokalista i producent Linkin Park, ale także jako artysta solowy, kompozytor filmowy, dobroczyńca i artysta wizualny. Wśród wielu osiągnięć z Linkin Park, może pochwalić się diamentowym albumem "Hybrid Theory", który pozostaje najlepiej sprzedającym się debiutem XXI wieku. W 2005 roku Shinoda założył zespół Fort Minor, który wydał platynowy debiut "The Rising Tide" z czterokrotnie platynowym singlem "Remember The Name". Jego wciąż wzbogacający się solowy dorobek obejmuje doceniony przez media "Post Traumatic" (2018), zrealizowany z pomocą platformy Twitch "Dropped Frames Vol. 1-3" (2020) czy mixtape "ZIGGURATS" (2021), jak również uwielbiany przez fanów singiel "Happy Endings" (feat. iann dior & UPSAHL). Mike Shinoda to niezwykle kreatywny twórca o szerokich horyzontach, który skomponował muzykę do kultowego "Raid", współpracował z Lupe Fiasco czy Steve'em Aokim oraz był współautorem i producentem piosenek takich artystów, jak Demi Lovato, Sueco czy Mike Posner. W 2022 roku zdobył pierwszą solową nagrodę Grammy za remiks klasyka Deftones "Passenger".

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.