Menu

ST. PAUL & THE BROKEN BONES PREZENTUJE DRUGI ZWIASTUN PŁYTY "ANGELS IN SCIENCE FICTION"

ST. PAUL & THE BROKEN BONES PREZENTUJE DRUGI ZWIASTUN PŁYTY "ANGELS IN SCIENCE FICTION"
St. Paul & The Broken Bones prezentują nowy singiel "Lonely Love Song" . Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu zespołu „Angels In Science Fiction”, który ukaże się 21 kwietnia nakładem ATO Records.


Paul Janeway mówi: "'Lonely Love Song” była właściwie pierwszą piosenką napisaną na „Angels In Science Fiction” i szablonem, według którego napisaliśmy cały album - prosty tekst z prostym przesłaniem, które trafia w sedno. Trudno śpiewać ten utwór bez uronienia łzy. Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” - mówi Paul Janeway.


„Angels in Science Fiction” powstał w ciągu kilku tygodni po tym, jak Paul dowiedział się, że jego żona jest w ciąży z ich córką, Marigold. Idąc za przykładem takich wielkich artystów jak Arystoteles, William James i John Steinbeck, Janeway napisał album w formie serii listów do swojej nienarodzonej wówczas córki.


Album został zarejestrowany w Sam Phillips Recording Studio w Memphis, Tennessee i wyprodukowany przez Matt Ross-Spang (Jason Isbell, John Prine, Elvis Presley). Krążek będzie następcą „The Alien Coast” z 2022 r.

W skład, założonego w 2011 r. w Birmingham, zespołu Paul & The Broken Bone wchodzi: Paul Janeway (wokal), Jesse Phillips (bas), Browan Lollar (gitara), Kevin Leon (perkusja), Al Gamble (klawisze), Allen Branstetter (trąbka), Chad Fisher (puzon) i Amari Ansari (saksofon). Ośmioosobowy zespół zyskał popularność za sprawą debiutu z 2014 r. „Half the City”, ustanawiając brzmienie, które szybko stało się wizytówką zespołu dając im możliwość występowanie na scenie takich i festiwali jak Lollapalooza, Coachella czy Glastonbury. Pochwały krytyków z The New York Times, Rolling Stone, SPIN i NPR zaowocowały dzieleniem sceny z największymi światowymi artystami - między innymi z Eltonem Johnem i The Rolling Stones - i zapoczątkowały imponującą passę tras koncertowych. Grupa kontynuowała rozszerzanie swojego brzmienia z każdą płytą, wychodząc daleko poza oldschoolowy soul w elegancki letni funk i klasyczne disco na albumach takich jak „Young Sick Camellia” (2018 r.). Na "Angels in Science Fiction" St. Paul & The Broken Bones stworzyli swoje najbardziej poruszające, wszechstronne dzieło - obejmujące cały ich dźwiękowy i emocjonalny świat.

Lista utworów "Angels in Science Fictions":1. Chelsea

2. City Federal Building

3. Magnolia Trees

4. Sea Star

5. Heat Lightning

6. Angels in Science Fiction

7. Wolf in Rabbit Clothes

8. South Dakota

9. Oporto-Madrid Blvd

10. Lonely Love Song

11. Easter Bunny

12. Marigold

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.